.mediaexpert


Wystawa fotografii „Pokój dla Matek – Matki dla Pokoju” na wielickim dworcu autobusowymOd 27 czerwca w poczekalni nowego wielickiego dworca autobusowego przy ul. Dembowskiego można zobaczyć wystawę „Pokój dla Matek – Matki dla Pokoju” przygotowaną przez wielicką bibliotekę.


Wystawa jest zwieńczeniem projektu Mediateki-Biblioteki Miejskiej w Wieliczce realizowanego z okazji tegorocznego Dnia Matki, którego przedmiotem była sesja zdjęciowa polskich i ukraińskich mam apelujących o pokój na świecie. W czasie sesji sfotografowano 71 osób, wśród których znalazły się mamy Wieliczanki wraz ze swoimi dziećmi oraz mamy Ukrainki zamieszkujące Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu w gminie Wieliczka. Wystawa na terenie wielickiego dworca autobusowego prezentowana będzie do 21 lipca br.

MBM w Wieliczce


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021