hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-25

Wystawa „Podwodna Indonezja” 110 m pod ziemiąDo 12 września na zwiedzających Trasę Turystyczną czeka nie lada niespodzianka - wspaniałe zdjęcia raf koralowych. Prezentowane w komorze Drozdowice III fotografie Alicji i Janusza Dramińskich zabierają prosto w tropikalne wody Indonezji.


Fale rozbijające się o indonezyjskie brzegi skrywają istne cuda przyrody. Egzotyczne koralowe ogrody są schronieniem dla wielu gatunków morskich zwierząt, zachwycają barwami i kształtami. W wielickiej kopalni można zobaczyć 20 starannie wybranych fotografii, które dają pojęcie o wspaniałościach podwodnego świata.

Wernisaż wystawy odbył się 22 sierpnia. Wzięli w nim udział przedstawiciele indonezyjskiej misji dyplomatycznej w Polsce, którą reprezentowali Taufiq Lamsuhur, Charge'd Affaires a.i. oraz Marian Skrzypiec, Konsul Honorowy Indonezji w Krakowie, a także autor zdjęć, Janusz Dramiński oraz zaproszeni goście, a wśród nich Jihane Almira, Miss Supranational Indonezji. Wystawę otwarto przy dźwiękach muzyki gamelanowej w wykonaniu polsko-indonezyjskiej orkiestry, która towarzyszyła występom tancerek: Diah Anggraini Martin oraz Dennissee Peralta Lopez.


Wystawa „Podwodna Indonezja” 110 m pod ziemią - zobacz zdjęcia   


Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza