hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-03-25

Wzmożone patrole i kontrole policji w powiecie wielickim w związku z pandemią koronawirusaOd soboty, 20 marca br. ruszyły wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń w związku z pandemią koronavirusa. Policjanci sprawdzali wszystkie miejsca, których działalność została zawieszona przepisami. Funkcjonariusze zwracali też uwagę na to, czy w przestrzeni publicznej zasłaniamy nos oraz usta.


Policjanci przypominają że , za naruszenie obowiązujących przepisów podczas obowiązującego stanu epidemii w Polsce grozi mandat karny 500 zł lub grzywna sądowa do 5000 zł. W przypadkach rażących naruszeń może być to nawet grzywna od 5000 do 30 000 zł nałożona przez państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.
W ostatnią sobotę funkcjonariusze skontrolowali 13 środków transportu drogowego oraz 15 placówek handlowych. Funkcjonariusze sprawdzili także kilkanaście innych obiektów ( stacje benzynowe, hotele, stoki narciarskie, restauracje itp.) Policjanci ujawnili 15 wykroczeń związanych z obowiązkiem zasłaniania ust oraz nosa, z czego na 13 osób nałożono mandaty karne. Do obowiązujących przepisów nie zastosował się również jeden przedsiębiorca z powiatu wielickiego. W sobotę, pomimo wprowadzonego zakazu, był otwarty stok narciarski. Funkcjonariusze poinformowali o tym fakcie Sanepid oraz sporządzili notatkę do sądu.
W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

KPP Wieliczka   
likwidacja szkod komunikacyjnychRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka