carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-01-28

X Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza inny niż wszystkie. Będzie dodatkowy wyścig!


Tegoroczny, jubileuszowy Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza będzie się nieco różnił od tych rozgrywanych na wielickich ulicach w latach ubiegłych.

fot. WieliczkaCity.pl

X Memoriał odbędzie się w dniach 1–3 kwietnia 2016 roku. W piątek 1 kwietnia odbędzie się m.in. zapoznanie z trasą, otwarcie zawodów i konferencja prasowa. Dzień później, w sobotę czeka nas niespodzianka. Zwykle w soboty odbywał się tylko prolog. W tym roku kibice również mogą liczyć na wieczorny wyścig w centrum Wieliczki, natomiast rano odbędzie się dodatkowy wyścig na terenie Campus Misericordiae. Po trzech przejazdach tego nowego, odcinka specjalnego, zawodnicy udadzą się do parku serwisowego, aby po kilku godzinach, właśnie wieczorem, po raz kolejny zaprezentować się kibicom w Wieliczce. W niedziele natomiast odbędzie się główny wyścig. Start zarówno w sobotę wieczorem jak i w niedzielę odbędzie się na „starych” miejscach, czyli w sobotę przed Starostwem Powiatowym, a w niedzielę przed CER Solne Miasto, natomiast trasy zostaną nieco zmodyfikowane w porównaniu do tych ubiegłorocznych.

Jak zawsze nie zabraknie dodatkowych atrakcji oraz gości specjalnych, ale te szczegóły oraz szczegóły dotyczące tras wszystkich trzech wyścigów X Jubileuszowego Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza podamy w kolejnych newsach. Podsumowując zapowiada się wielka impreza dedykowana wszystkim fanom wyścigów samochodowych i motoryzacji.

Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza