carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-07-10

Z ekologią za pan brat - bezpłatne zajęcia w świetlicach środowiskowych


Chociaż ostatni dzwonek w szkole już dawno zabrzmiał, a wakacje trwają w najlepsze, ważne jest aby dzieci nie zmarnowały tego czasu przed ekranem komputera.

fot. CKiT/ K. Tuteja

Idealną do tego okazją są atrakcje przygotowane przez Centrum Kultury i Turystyki w Świetlicach Środowiskowych w Lednicy Górnej i Janowicach. Tegorocznym zajęciom edukacyjnym , które rozwijają pasje i zainteresowania najmłodszych przyświeca idea ochrony środowiska i ekologii. Dzięki warsztatom fotograficznym i ekologiczno-artystycznym dzieci poznają bogactwo i piękno otaczającej ich przyrody. Organizowane są również turnieje wiedzy ekologicznej, które pozwalają dzieciom poczuć nutkę rywalizacji.


.......  Prócz zajęć stacjonarnych w świetlicach dzieci mogą spędzić wolny czas biorąc udział w wyjazdach do parku linowego, na basen, a także wycieczkach warsztatowych do gospodarstw ekologicznych, pasiecznych, czy agroturystycznych. Dzięki nim, dzieci poznają wpływ człowieka na otaczającą go przyrodę oraz poczują się odpowiedzialni za środowisko naturalne.  

Happening „UWOLNIJ SWOJE MARZENIE” dla Natalki podczas Dni Kingi 2014

 

Projekt w którym uczestnicy w sumie 60 dzieci z Janowic i Lednicy Górnej oraz okolic w 60% (12.600 zł) realizowany jest ze środków wielickiego CKiT, zaś w 40 % (8.400 zl) z pozyskanych funduszy z WFOŚ GW w Krakowie.

Tekst: Beata Kowalczyk, Urszula Paździor, Aleksandra Adach

Z ekologią za pan brat - bezpłatne zajęcia w świetlicach środowiskowych - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022