hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2015-11-24

Z HISTORIĄ W KADRZE: Od Rusi Kijowskiej do Rusi Moskiewskiej. Narodziny Imperium.


Powstanie państwa rosyjskiego to temat tyleż ciekawy, co skomplikowany. W „Powieści lat minionych” po rokiem 862 przeczytamy, że skandynawscy Waregowie z wodzem Rurykiem na czele przybyli na tereny Słowiańszczyzny Wschodniej, aby zaprowadzić porządek pomiędzy zwaśnionymi plemionami, które zamieszkiwały te tereny.

 
Data ta umownie uznawana jest za powstanie Rusi Kijowskiej, ale czy również za początek Rosji? O tym jak na przestrzeni dziejów zmieniało się pojęcie Rusi porozmawiamy 27 listopada o godz. 17.30 w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce podczas kolejnego spotkania z cyklu Z HISTORIĄ W KADRZE. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

/CKiT/
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka