hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-10-05

Za nami II Międzynarodowy Turniej Judo w WieliczceW sobotę 2 października w CER Solne Miasta odbył się II Międzynarodowy Turniej Judo w którym udział wzięło 518 zawodników z pięciu krajów – Bośni i Hercegowiny, Słowacji, Czech, Rumuni i Polski.


Rywalizacja obywała się na czterech matach w trzech kategoriach wiekowych U16, U14 oraz U12 z podziałem na chłopców i dziewczyny oraz kategorie wagowe. Turniej prowadzili Agnieszka Kuna oraz kierownik turnieju Piotr Król. Przed rozpoczęciem zmagań na matach zgromadzeni w Solnym Mieście goście obejrzeli występ grupy tanecznej z Małopolskiego Centrum Tańca pod kierownictwem Bartłomieja Gruszczaka.

Zastępca burmistrza ds. społecznych Agnieszka Szczepaniak w imieniu burmistrza Wieliczki Artura Kozioła oficjalnie otworzyła turniej. Wśród zaproszonych gości byli również Tomasz Urynowicz - radny sejmiku i województwa małopolskiego oraz działacz sportowy i społeczny, Joanna Kordula - radna miasta Wieliczki oraz Katarzyna Kłys - wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy indywidualnie i drużynowo oraz olimpijka z Pekinu, Londynu i Rio de Janeiro.

Reprezentanci gospodarza wywalczyli 7 medali w tym 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe co pozwoliło na bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji medalowej 2 kategorii wiekowych U16 i U12 . W obu wieliccy judocy wywalczyli 6 miejsca na 39 klubów pokonując tak znane kluby jak Wisła Kraków czy Polonia Rybnik i UKJ MILLENIUM Rzeszów. Cieszy wysoka dyspozycja Sandry Wierzbickiej oraz rosnąca forma Krzysztofa Śledzia i Jakuba Kuny którzy wkrótce wystartują po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski.

Poniżej nazwiska medalistów:

Złoto: Sandra Wierzbicka , Tymek Kozubski
Srebro: Jagoda Kuna, Dominik Dudek
Brąz: Jacek Czajkowski, Wiktoria Wajda, Maksymilian Półtorak

Turniej ten okazał się dużym sukcesem, przede wszystkim dzięki pracy całego sztabu ludzi, a było to prawie 40 osób zaangażowanych w większym lub mniejszym stopniu i organizację i pomoc w przeprowadzeniu zawodów .

Organizator już dziś deklaruje, że za rok podczas III edycji będzie kilka niespodzianek i usprawnień, aby w turnieju mogło wystartować więcej zawodników. Rozważana jest również opcja turnieju 2 lub 3 dniowego połączonego z campem i promocją judo dla mieszkańców Wieliczki.

Link do fotorelacji – kliknij
Link do wideorelacji - kliknij   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021