.


Opublikowano: 2021-10-25

Za tydzień ulica Reformacka zostanie zamknięta. Prace potrwają prawie rok.Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie ulicy Reformackiej w Wieliczce. Miały się one rozpocząć już w październiku, ale planowana organizacja ruchu budziła kontrowersje wśród mieszkańców.


Nowa organizacja ruchu jest już zaakceptowana i rozpoczęcie prac, a co za tym idzie zamknięcie dla ruchu ulicy Reformackiej nastąpi 2 listopada. Ulica ta będzie zamknięta na całym odcinku na którym zostanie ona przebudowana czyli od skrzyżowania z ulicami Narutowicza – Piłsudskiego – Kosiby do skrzyżowania z ul. Łąkową. Ul. Reformacka ma być zamknięta przez prawie rok, prace zaplanowano na 11 miesięcy.

Na czas modernizacji ul. Reformackiej objazdy wyznaczono ulicami Piłsudskiego, Narutowicza, Krakowską oraz Czarnochowską. Na ulicy Kraszewskiego, która do tej pory była ulicą jednokierunkową zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Dojazd mieszkańców do posesji ma zostać zachowany, a od ulicy Łąkowej ma być dostępny dojazd z towarami do sklepu Groszek. Organizacja ta została zatwierdzona od 2 listopada 2021 do 31 marca 2022 roku. Potem zapadnie decyzja czy ta organizacja zostanie utrzymana czy nastąpią zmiany.

Co zmieni się na tej wąskiej wyjątkowo niebezpiecznej dla pieszych ulicy? Jezdnia ma zostać poszerzona do 5,5 metra, po jednej stronie powstanie chodnik, zmodernizowane mają zostać też skrzyżowania z ulicami Piłsudskiego, Siemiradzkiego i Kraszewskiego. Oprócz tego powstanie m.in. kanalizacja deszczowa i dodatkowe oświetlenie uliczne.

Wartość tej inwestycji to ponad 3,2 mln zł.


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022