carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-08-13

Zakaz prowadzenia, zabrane prawo jazdy, a i tak jechał po pijanemu


W sobotę /10.08.13r./ tuż przed godz. 16:00 policja została powiadomiona, że prawdopodobnie pijany traktorzysta jeździ po terenie Winiar /gmina Gdów/. Policjanci zatrzymali 50-latka w pobliskiej miejscowości. Po badaniach okazało się, że mężczyzna miał 2,85 promila alkoholu.Wczoraj usłyszał zarzut jazdy pod wpływem alkoholu. Sprawę rozstrzygnie sąd. Warto nadmienić, że nie był to pierwszy rajd po pijanemu. Mężczyzna miał zabrane prawo jazdy oraz już od kilku lat ma zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych za jazdę pod wpływem alkoholu. Jak widać brak prawa jazdy czy zakaz prowadzenia pojazdów nie jest przeszkodą, aby dalej pod wpływem alkoholu jeździć po drogach. Ciekawa sytuacja miała miejsce w październiku 2012 roku w Woli Batorskiej. Mężczyzna /50 lat/ miał 3,38 promila - był dwukrotnie kontrolowany tego samego dnia. Pierwszy raz około godz. 13:20 w Woli Batorskiej kierował skodą mając w organizmie 3,13 promila. Podczas kontroli policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna ponownie wsiadł za kierownicę, gdyż niespełna trzy godziny później został zatrzymany również na terenie Woli Batorskiej. 


.......  Pod koniec kwietnia br. również pijany kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów spowodował wypadek. Mężczyzna 56 lat mając w organizmie 3,25 promila najechał na tył jadącego bezpośrednio przed nim volkswagena. W wyniku zdarzenia oba samochody wpadły do przydrożnego rowu uderzając jednocześnie w ogrodzenie prywatnej posesji.  

W Sławkowicach zginęło 6-letnie dziecko w Wiatowicach 52-letni mężczyzna

 


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021