hyundai


.
Opublikowano: 2021-11-01

Zamknięcie ulicy ReformackiejOd przyszłego poniedziałku 8 listopada ulica Reformacka będzie zamknięta na całym odcinku na którym zostanie ona przebudowana czyli od skrzyżowania z ulicami Narutowicza – Piłsudskiego – Kosiby do skrzyżowania z ul. Łąkową. Ul. Reformacka ma być zamknięta przez prawie rok, prace zaplanowano na 11 miesięcy.


Na czas modernizacji ul. Reformackiej objazdy wyznaczono ulicami Piłsudskiego, Narutowicza, Krakowską oraz Czarnochowską. Na ulicy Kraszewskiego, która do tej pory była ulicą jednokierunkową zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Dojazd mieszkańców do posesji ma zostać zachowany, a od ulicy Łąkowej ma być dostępny dojazd z towarami do sklepu Groszek.

Co zmieni się na tej wąskiej wyjątkowo niebezpiecznej dla pieszych ulicy? Jezdnia ma zostać poszerzona do 5,5 metra, po jednej stronie powstanie chodnik, zmodernizowane mają zostać też skrzyżowania z ulicami Piłsudskiego, Siemiradzkiego i Kraszewskiego. Oprócz tego powstanie m.in. kanalizacja deszczowa i dodatkowe oświetlenie uliczne. Wartość tej inwestycji to ponad 3,2 mln zł.

Jak informuje Gminny Zarząd Dróg: W związku z rozpoczęciem rozbudowy ul. Reformackiej w Wieliczce od dnia 08.11.2021r zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu na czas prowadzenia robót. W godzinach pracy brygady tj. od 7:00 do 17:00 wystąpią utrudnienia w ruchu w dojeździe i dojściu do posesji. Dla ruchu kołowego poprowadzone zostaną objazdy ulicami: Narutowicza, Piłsudskiego, Czarnochowską, Krakowską. Ponadto w związku z zamknięciem ul. Reformackiej w ciągu ul. Kraszewskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Zobacz mapę objazdów


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022