carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-05-08

Zapisy na Wielickie Dyktando 2014 rozpoczęte!


Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu wielickiego do konkursu ortograficznego z cennymi nagrodami. Wielickie Dyktando odbędzie się już po raz czwarty, tym razem jednak w nowoczesnym Kampusie Wielickim.Autorem tekstu tegorocznego dyktanda będzie prof. dr hab. Bogusław Dunaj, a w jury konkursu zasiądą także dr hab. Kazimierz Sikora oraz dr hab. Mirosława Mycawka. Zapisy prowadzone będą od 05.05.2014 r. (poniedziałek) do 29.05.2014 r. (czwartek) lub do wyczerpania miejsc. Regulamin dostępny jest na stronie www.biblioteka.wieliczka.eu


.......  W pierwszej kolejności przyjmowane będą zgłoszenia osób posiadających stałe lub tymczasowe zameldowanie w powiecie wielickim. Osoby zameldowane w województwie małopolskim poza terenem powiatu wielickiego będą przyjmowane na listę rezerwową i w miarę wolnych miejsc zostaną wpisane na listę uczestników konkursu, o czym zostaną poinformowane telefonicznie lub e-mailowo.  

Jubileusz 60-lecia filii bibliotecznej w Śledziejowicach

 

Zapisu należy dokonać na specjalnym FORMULARZU ZGŁOSZENIA, który jest do pobrania na stronie www.biblioteka.wieliczka.eu, w zakładce Konkursy lub na miejscu w bibliotekach publicznych powiatu wielickiego.

Zgłoszenia udziału w dyktandzie można dokonać:
a) elektronicznie – przesyłając wypełniony FORMULARZ ZGŁOSZENIA za pomocą e-maila na adres dyktando@biblioteka.wieliczka.eu (decyduje data wpłynięcia e-maila);
b) faksem – przesyłając wypełniony FORMULARZ ZGŁOSZENIA z odręcznym podpisem na nr 012 288-23-44 (decyduje data wpłynięcia faksu);
c) listownie – wysyłając wypełniony FORMULARZ ZGŁOSZENIA z odręcznym podpisem na adres organizatora (decyduje data wpłynięcia listu do biblioteki);
d) osobiście w siedzibie Organizatora, w godzinach otwarcia biblioteki ul. Żwirki i Wigury 2 w Wieliczce;
e) osobiście w bibliotekach publicznych na terenie powiatu wielickiego.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Rada Języka Polskiego, Biblioteka Jagiellońska, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Artur Kozioł – Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Jacek Juszkiewicz – Starosta Wielicki.

Patronat medialny nad imprezą objęli: portale WieliczkaCity.pl i Wrota Małopolski, Panorama Powiatu Wielickiego, Radio Plus, TVP Kraków oraz Dziennik Polski.

W trakcie tegorocznego Wielickiego Dyktanda odbędzie się również akcja Wymień się!, w ramach której uczestnicy Wielickiego Dyktanda będą mogli wymienić od 1 do 5 książek wydanych po 2000 roku na książki przyniesione do wymiany przez innych uczestników.

Zapraszamy w ortograficzne szranki i na przygodę z polskim językiem!

[Biblioteka w Wieliczce]35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022