hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-09-10

Zaśpiewają Niepodległej. Konkurs dla małopolskich uczniówUczniowie małopolskich szkół podstawowych zaśpiewają Niepodległej. Wystartowała czwarta edycja konkursu muzycznego, w którym młodzi artyści zmierzą się z patriotycznym repertuarem. Do udziału zapraszają Wojewoda Małopolski oraz Kopalnia Soli "Wieliczka". Zgłoszenia można nadsyłać do 3 października.


- Każda kolejna edycja konkursu "zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ" udowadnia, że mamy w Małopolsce młodzież nie tylko utalentowaną, ale też mądrą i wrażliwą - podkreśla Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. - Cieszę się, że co roku tak wielu młodych artystów odpowiada na nasze zaproszenie i dzieli się swoimi interpretacjami patriotycznych pieśni.

Tegoroczną inspiracją są bohaterowie: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczestnicy - soliści oraz zespoły, wystartują w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII. Głos otrzyma także publiczność, która będzie mogła wybrać swojego laureata spośród wykonawców prezentujących się na kopalnianym Facebooku.

Głos, muzykalność, interpretacja, aranżacja, teledysk, dobór repertuaru. Konkurs "zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!" to szansa, aby pokazać światu talent i kreatywność. Jurorzy, a wśród nich eksperci z krakowskiej Akademii Muzycznej, z niecierpliwością czekają na tegoroczne zgłoszenia.

Zwycięzców poznamy pod koniec października. Stawką w konkursie są cenne nagrody oraz występ w galowym koncercie. - Rok temu nie udało się zorganizować uroczystej gali w komorze Warszawa. Plany pokrzyżowała pandemia - mówi Damian Konieczny, Dyrektor Wykonawczy w Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. - Mam nadzieję, że tym razem będziemy mogli wrócić do konkursowej tradycji. Występ na żywo w zabytkowej kopalni dla wielu młodych artystów jest pierwszą w życiu okazją, by zmierzyć się z dużą profesjonalną sceną.

Konkurs "zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ" to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Małopolskiego i Kopalni Soli "Wieliczka". Partnerują mu Małopolski Kurator Oświaty, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce, Akademia Muzyczna w Krakowie. Konkurs odbywa się pod patronatem Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz Prezesa Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. Pawła Nowaka. Szczegółowy regulamin na stronach organizatorów: www.malopolska.uw.gov.pl, www.kopalnia.pl, www.kopalniawieliczka.eu
   


Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza