carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-09-10

Zatrzymani na próbie wyłudzenia kredytu


Działania policji udaremniły kolejną próbę wyłudzenia kredytu. We czwartek, 8 września, w godzinach popołudniowych wieliccy policjanci dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn 55 lat i 58 lat, którzy próbowali wyłudzić kredyt w jednym z banków.

Jeden z mężczyzn udał się do banku z podrobionym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Zamierzał podpisać umowę kredytową na ponad 20 tyś. zł wykorzystując fałszywe zaświadczenie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję. Jeden z nich wystawiał znajomym lub przypadkowo napotkanym osobom fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i wyłudzał kredyty. Każdej z osób, która decydowała się podjąć dla niego kredyt, oddawał część pieniędzy. Proceder ten trwał od 2006 roku. Na chwilę obecną jego zadłużenie wobec różnych instytucji finansowych wynosi około 300 tyś. zł. Obaj mężczyźni są mieszkańcami gminy Wieliczka. Dzisiejszą noc spędzili w policyjnych aresztach. Policja podejmuje w tej sprawie dalsze zatrzymania osób, które uczestniczyły jako tzw. „słupy” w wyłudzaniu kredytów.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022