.Opublikowano: 2022-06-21

Zbiórka krwi w Kopalni Soli „Wieliczka” 7 lipcaSztuczna krew nie istnieje. Kto zdoła ją wyprodukować, z całą pewnością zasłuży sobie na Nobla. Póki co jedynym sposobem, by uratować ludzkie zdrowie i życie, pozostaje honorowe krwiodawstwo. Najbliższa okazja już 7 lipca w nadszybiu szybu Regis. Krwią będzie można podzielić się w godzinach 9.00-16.00.


Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy dorosły w wieku 18-65 lat. Samo pobranie trwa krótko, około 10 minut, jednak na procedury poprzedzające donację trzeba przeznaczyć więcej czasu – nawet godzinę. Kwalifikacja składa się z ankiety, wywiadu medycznego, wstępnych badań. Nad wszystkim czuwa personel medyczny. Warto odwiedzić wcześniej stronę internetową RCKiK i zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat przeciwwskazań. Te mogą być czasowe, np. wyrwanie zęba czy świeży tatuaż, bądź stałe, wykluczające z oddawania krwi już na zawsze, np. niektóre infekcje czy schorzenia autoimmunologiczne.

Zbiórka „Podaruj krew, podaruj życie” odbywa się w kopalni od roku 2016 – zawsze w lipcu oraz grudniu. Tej pożytecznej inicjatywy nie przerwała nawet pandemia. Organizatorem akcji jest MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”. Zbiórkę współorganizują Kopalnia Soli „Wieliczka”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz działający przy kopalni Klub HDK. Każdy krwiodawca otrzyma posiłek regeneracyjny, a w upominku od kopalni bilet na zwiedzanie Trasy Turystycznej.
Zbiórka krwi w Kopalni Soli „Wieliczka” 7 lipca - zobacz zdjęcia


   


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021