hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-11-10

Zbiórka krwi w kopalni16 grudnia w nadszybiu szybu Regis będzie można oddać krew. Działający przy Kopalni Soli „Wieliczka” NSZZ „Solidarność” zaprasza na kolejną, 12. już, odsłonę akcji „Podaruj krew, podaruj życie”.


Zbiórka odbędzie się w godzinach 9.00-16.00. Każdy krwiodawca otrzyma posiłek regeneracyjny oraz bilet na zwiedzanie Trasy Turystycznej.

Krwi nie da się wyprodukować. Choć głowią się nad tym zagadnieniem naukowcy z całego świata, wciąż można ją jedynie podarować. Krew jest zawsze potrzebna, zarówno jej najrzadsze grupy, jak i te występujące u ludzi często. O znaczeniu każdej jednostki krwi, każdych oddanych 450 ml, najlepiej świadczy fakt, że przeciętna operacja serca pochłania aż 3 litry.

Akcja „Podaruj krew, podaruj życie” organizowana jest w kopalni od roku 2016, zawsze w lipcu i grudniu. To wspólne przedsięwzięcie Kopalni Soli „Wieliczka”, MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. W zbiórkę angażuje się również działający przy kopalni Klub Honorowych Dawców Krwi.   


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021