.
Opublikowano: 2019-09-19

Zdrowie przedszkolaków – z kopalnią na 5+W połowie października rusza 6. edycja akcji „Zdrowie na 5+”. Wielickie i krakowskie przedszkola odwiedzą fizjoterapeuci z Uzdrowiska Kopalnia Soli „Wieliczka”, którzy będą zachęcać dzieci do dbałości o zdrowie. Udział w programie jest bezpłatny. Zgłoszenia od 23 września – ilość miejsc ograniczona.


Jak troszczyć się o zdrowie i dobre samopoczucie? Jak prawidłowo oddychać? Czym jest smog i jak bronić się przed jego fatalnymi skutkami? Jak działa nasz układ oddechowy? To tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas zajęć z przedszkolakami. Doświadczeni fizjoterapeuci łączą naukę z zabawą oraz aktywnością fizyczną (ćwiczenia ruchowe, oddechowe, relaksacyjne).

„Zdrowie na 5+” jest przedsięwzięciem cyklicznym organizowanym przez kopalnię wiosną (marzec) oraz jesienią (październik). Ma charakter profilaktyczny, zachęca najmłodszych do zdrowego stylu życia, wyrabia w nich właściwe postawy i nawyki. Akcja po raz kolejny zagościła w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce” jako przykład cennej społecznie praktyki.

Zajęcia z fizjoterapeutą trwają ok. 45 minut, odbywają się w grupach nie większych niż 30 osób i są dedykowane dzieciom w wieku 5-6 lat. Program skierowany jest do przedszkoli z powiatu wielickiego oraz z Krakowa. Chęć udziału należy zgłosić pod numerem telefonu 12 278 73 70 lub e-mailowo: 5+@kopalnia.plw terminie 23.09-4.10. Ze względu na duże zainteresowanie akcją, obowiązuje zasada jedno przedszkole – jedna grupa. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje: www.kopalnia.pl.


Zdrowie przedszkolaków – z kopalnią na 5+ - zobacz zdjęcia   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022