hyundai


.
Opublikowano: 2021-10-30

Zdrowy spacer po tężniOsobom cierpiącym na nawracające lub przewlekłe choroby dróg oddechowych polecamy wizytę w tężni solankowej. Inhalacje solnym aerozolem przynoszą ulgę w takich uciążliwych dolegliwościach jak nieżyt nosa czy stany zapalne zatok przynosowych. Wspomagają również leczenie zapalenia oskrzeli oraz astmy oskrzelowej.


Wizyta w tężni to naturalne remedium na choroby dróg oddechowych, ale też doskonały sposób na relaks. Spacer alejkami, chwila odpoczynku na ławce czy podziwianie widoków z wysokości murów i wieży wycisza, pozwala na chwilę zwolnić i nacieszyć się jesienią. Solny aerozol pomaga oczyścić drogi oddechowe, co w sezonie przeziębień oraz smogu ma niebagatelne znaczenie. Zalecany czas inhalacji wynosi 30 minut. Oddychanie zdrowym powietrzem warto połączyć z wysiłkiem fizycznym, np. intensywnym marszem.

Przypominamy, że mieszkańcy Miasta i Gminy Wieliczka mogą korzystać z leczniczych solankowych inhalacji w specjalnej cenie 2 zł za bilet (szczegóły na www.kopalnia.pl/kopalnia-dla-wieliczan).Godziny otwarcia tężni można sprawdzić na www.kopalnia.pl.

   


likwidacja szkod komunikacyjnych35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022