hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2018-12-07

Zebraliśmy 60 litrów krwiZa nami 6. edycja akcji „Podaruj krew, podaruj życie”. Grudniowa zbiórka tradycyjnie odbyła się tuż po Barbórce. Po raz kolejny kopalnia zaprosiła krwiodawców pod ziemię – do komory Jana Haluszki. W trakcie kilkugodzinnej akcji udało się zebrać aż 60 litrów krwi od 132 osób. Kandydatów na honorowych krwiodawców było 161.


Jak zwykle nie zawiedli! Pracownicy kopalni, górnicy (nie tylko z Wieliczki), mieszkańcy powiatu wielickiego, turyści raz jeszcze udowodnili, że chcą pomagać i rozumieją, że krew to lek na wagę ludzkiego zdrowia i życia.

Tegoroczna grudniowa odsłona „Podaruj krew, podaruj życie” odbyła się w ramach większego przedsięwzięcia – „100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”, którego organizatorem był Region Małopolska NSZZ „Solidarność”. Już wiemy, że akcja zakończyła się powodzeniem. Zebrano 110 litrów krwi: 100 lat temu przelewanej za wolność Polski, dziś zaś darowanej, by ratować życie.

Data 6 grudnia zobowiązuje, dlatego uczestników podziemnej zbiórki krwi odwiedził… Święty Mikołaj. To był wyjątkowy dzień. W komorze Jana Haluszki spotkali się ludzie, dla których pomoc bliźnim jest sprawą tak oczywistą, że wręcz naturalną. Swoim przykładem zachęcili kolejne osoby: - Nie ma czego się bać – powtarzali. Jednorazowo można oddać tylko jedną jednostkę, czyli 450 ml krwi, co dla zdrowego organizmu jest ubytkiem niezauważalnym. Krwiodawcy otrzymali posiłek regeneracyjny, a także bilety na zwiedzanie zabytkowej wielickiej kopalni.

Organizatorzy grudniowej akcji „Podaruj krew, podaruj życie”: MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”, Kopalnia Soli „Wieliczka”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, a także Region Małopolska NSZZ „Solidarność”.


Zebraliśmy 60 litrów krwi - zobacz zdjęcia   Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka