.


Opublikowano: 2020-01-21

Złodzieje z Krakowa na gościnnych występach w Niepołomicach16 stycznia, niepołomiccy policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów, który został okradziony. Według pracownika sklepu miało tego dokonać 2 mężczyzn oraz kobieta. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Podczas penetracji terenu, w rejonie stacji PKP zauważyli trzy osoby, odpowiadające rysopisom.


Na widok mundurowych sprawcy podjęli ucieczkę, jednakże po krótkim pościgu, wszyscy zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu. W trakcie przeszukania, okazało się że złodzieje ukradli artykuły spożywcze, w tym znaczną ilość alkoholu na łączną kwotę około 1tys.zł. Ponadto jeden z zatrzymanych miał przy sobie dowód osobisty innej osoby, który został utracony w wyniku przestępstwa. Po wylegitymowaniu całej trójki okazało się również, że jeden ze sprawców był poszukiwany do odbycia kary pobawienia wolności za kradzieże. Skradziony towar sklepowy w całości został odzyskany. Sprawcy przestępstwa to dwóch mężczyzn w wieku 33 oraz 36 lat a także 28- letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami Krakowa. Nie wykluczone, że sprawcy ci dokonywali również kradzieży w innych miastach, gdyż właśnie w taki sam sposób działała grupa okradająca sklepy na terenie Krakowa. Za przestępstwo kradzieży, sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Wieliczka   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022