.


Opublikowano: 2020-01-22

Zmarła Pani Zofia Batko - emerytowany skarbnik Miasta. Jutro odbędzie się pogrzeb.Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że 20 stycznia 2020 roku, zmarła Pani Zofia Batko, Skarbnik Miasta i Gminy Wieliczka, Honorowy Obywatel Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka. Swoja służbę publiczną rozpoczęła 54 lata temu, a blisko 30 lat - nieprzerwanie pełniła funkcję Skarbnika Miasta i Gminy Wieliczka.


Żadne przedsięwzięcie realizowane w gminie Wieliczka nie doszłoby do skutku, gdyby nie aprobata Pani Skarbnik, jej sugestie i wsparcie merytoryczne w kwestiach finansowych podparte doświadczeniem i ogromem wiedzy, które wykorzystywała zawsze dla dobra mieszkańców.Serdeczna, życzliwa, całe życie z poświęceniem pracowała na rzecz lokalnej wspólnoty samorządowej. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci...

W dniu 23 stycznia 2020 r. /czwartek/ o godz. 12.00 w kościele parafialnym św. Klemensa w Wieliczce odbędzie się msza pogrzebowa śp. ZOFII BATKO, Skarbnika Miasta i Gminy Wieliczka, HONOROWEGO OBYWATELA KRÓLEWSKIEGO GÓRNICZEGO WOLNEGO MIASTA WIELICZKA, a następnie w kondukcie żałobnym odprowadzenie zmarłej na cmentarz komunalny w Wieliczce.

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”.

UMiG Wieliczka   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022