carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-09-23

Zmiany w kursowaniu pociągów. Nowy rozkład jazdy, mniej kursów, komunikacja zastępcza, Zabłocie zamknięte.


Każdy kto podróżuje pociągiem z Wieliczki do Krakowa powinien koniecznie zapoznać się ze zmianami jakie właśnie nastąpiły.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Od 23.IX.2015 r. do odwołania w związku z rozpoczęciem budowy łącznicy Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki pociągi nie będą się zatrzymywać na przystanku Kraków Zabłocie.

Ponadto od poniedziałku, 21.IX do 17.X.2015 r. w związku z nocnymi pracami utrzymaniowymi prowadzonymi na odcinku Kraków Bieżanów - Wieliczka Rynek Kopalnia za wybrane pociągi na odcinku Kraków Płaszów – Wieliczka Rynek-Kopalnia wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusy wyruszać będą spod dworców kolejowych Kraków Płaszów i Wieliczka Rynek-Kopalnia. Po drodze zatrzymywać się będą wyłącznie przy stacji Wieliczka Park.

Oprócz powyższych zmian, z rozkładu jazdy wypadło kilka kursów. Nowy rozkład jazdy w formie PDFa można znaleźć w tym miejscu lub na stronie Kolei Małopolskich.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022