.
Opublikowano: 2024-05-14

Zniszczył samochody na os. Sienkiewicza, włamał się do wielickiego lombardu, a łupy zastawił w innym lombardziePolicjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zidentyfikowali i aresztowali sprawcę włamania do jednego z lombardów znajdujących się w Wieliczce oraz zniszczenia dwóch pojazdów. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy.


5 maja policjanci z Wieliczki otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu dwóch samochodów osobowych zaparkowanych przy ulicy Sienkiewicza. Sprawca rozbił szyby przy użyciu cegłówki, powodując szkody o wartości 3 tysięcy złotych, a następnie włamał się do pobliskiego lombardu, skąd ukradł biżuterię i zegarki o łącznej wartości około 8 tysięcy złotych.

W toku prowadzonych działań funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego szybko ustalili tożsamość sprawcy i już następnego dnia, 6 maja, został on zatrzymany. Okazało się, że podejrzany to 37-letni mieszkaniec gminy Wieliczka. Policjantom udało się również odzyskać część skradzionych przedmiotów, które sprawca zastawił w innym lombardzie na terenie Krakowa.

Mężczyźnie przedstawiono łącznie pięć zarzutów, w tym kradzież z włamaniem, zniszczenie mienia oraz oszustwo, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Po postawieniu zarzutów, zatrzymany przyznał się do popełnionych przestępstw.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022