carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-07

Znów więcej utrudnień w centrum Wieliczki


Od dłuższego czasu prace związane z budową kanalizacji w naszym mieście utrudniały życie kierowcom głównie na ulicy Dembowskiego oraz na łuku Dembowskiego – Powstania Warszawskiego, od dziś to się zmieniło – utrudnień jest więcej.

ul. Goliana znów jednokierunkowa / fot. WieliczkaCity.pl

Na części odcinku ulicy Sienkiewicza od skrzyżowania z Goliana i Legionów zerwano dziś asfalt i pojawił się ciężki sprzęt. Ruch tuż przed skrzyżowaniem jest mocno utrudniony i obywa się przez pewien odcinek tylko jedną stroną jezdni. Utrudnienia pojawiły się również na ulicy Goliana pomiędzy skrzyżowaniem z Sienkiewicza – Legionów i Powstania Warszawskiego – Słowackiego. Ruch na ulicy Goliana znów jest jednokierunkowy (od centrum w kierunku Sienkiewicza). Tam również został zerwany asfalt. Taki stan rzeczy potrwa kilka dni.


.......  Wykonawca wrócił na ulicę Goliana w celu wykonania prac nawierzchniowych. Dziś rozpoczęło się frezowanie nawierzchni. Do czwartku będą trwać przygotowania pod wykonanie ostatniej warstwy nawierzchni (warstwy ścieralnej) - ułożenie jej nastąpi w piątek. Na łuku Dembowskiego-Powstania Warszawskiego natrafiono na przeszkodę pod ziemią (jeszcze nie wiadomo, co to dokładnie jest, okaże się po odkopaniu), w związku, z czym będzie konieczność wykopania komory ratunkowej. Jeśli uda się uzyskać wszystkie niezbędne w tym zakresie zgody, to planuje się wykonanie tej komory w środę.  

Podmienili pieniądze na terenie punktu autostradowego w Zakrzowie

 

Krótko mówiąc kierowcy znów muszą zacisnąć zęby i jakoś przetrwać te kolejne utrudnienia, które według zapowiedzi mają potrwać tylko kilka dni. Do końca miesiąca prace na łuku Dembowskiego – Powstania Warszawskiego, które obecnie najbardziej chyba utrudniają płynny ruch w Wieliczce powinny się zakończyć. Czas pokaże…

Jeśli chodzi o samą ulice Dembowskiego to tam pracę nadal trwają, co pewien odcinek natrafiamy na ciężki sprzęt i wykopy. Czy ktoś jeszcze w ogóle pamięta jak się jeździ po Wieliczce po w miarę równych drogach i bez utrudnień?


Znów więcej utrudnień w centrum Wieliczki - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022