carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-07

Znów więcej utrudnień w centrum Wieliczki


Od dłuższego czasu prace związane z budową kanalizacji w naszym mieście utrudniały życie kierowcom głównie na ulicy Dembowskiego oraz na łuku Dembowskiego – Powstania Warszawskiego, od dziś to się zmieniło – utrudnień jest więcej.

ul. Goliana znów jednokierunkowa / fot. WieliczkaCity.pl

Na części odcinku ulicy Sienkiewicza od skrzyżowania z Goliana i Legionów zerwano dziś asfalt i pojawił się ciężki sprzęt. Ruch tuż przed skrzyżowaniem jest mocno utrudniony i obywa się przez pewien odcinek tylko jedną stroną jezdni. Utrudnienia pojawiły się również na ulicy Goliana pomiędzy skrzyżowaniem z Sienkiewicza – Legionów i Powstania Warszawskiego – Słowackiego. Ruch na ulicy Goliana znów jest jednokierunkowy (od centrum w kierunku Sienkiewicza). Tam również został zerwany asfalt. Taki stan rzeczy potrwa kilka dni.


.......  Wykonawca wrócił na ulicę Goliana w celu wykonania prac nawierzchniowych. Dziś rozpoczęło się frezowanie nawierzchni. Do czwartku będą trwać przygotowania pod wykonanie ostatniej warstwy nawierzchni (warstwy ścieralnej) - ułożenie jej nastąpi w piątek. Na łuku Dembowskiego-Powstania Warszawskiego natrafiono na przeszkodę pod ziemią (jeszcze nie wiadomo, co to dokładnie jest, okaże się po odkopaniu), w związku, z czym będzie konieczność wykopania komory ratunkowej. Jeśli uda się uzyskać wszystkie niezbędne w tym zakresie zgody, to planuje się wykonanie tej komory w środę.  

Podmienili pieniądze na terenie punktu autostradowego w Zakrzowie

 

Krótko mówiąc kierowcy znów muszą zacisnąć zęby i jakoś przetrwać te kolejne utrudnienia, które według zapowiedzi mają potrwać tylko kilka dni. Do końca miesiąca prace na łuku Dembowskiego – Powstania Warszawskiego, które obecnie najbardziej chyba utrudniają płynny ruch w Wieliczce powinny się zakończyć. Czas pokaże…

Jeśli chodzi o samą ulice Dembowskiego to tam pracę nadal trwają, co pewien odcinek natrafiamy na ciężki sprzęt i wykopy. Czy ktoś jeszcze w ogóle pamięta jak się jeździ po Wieliczce po w miarę równych drogach i bez utrudnień?


Znów więcej utrudnień w centrum Wieliczki - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021