carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-08

Znów wjechali „na sygnale” na os. Sienkiewicza – policja i pogotowie


Jeszcze nie tak dawno, bo w niedzielę na osiedlu Sienkiewicza pojawiła się nagle straż pożarna i policja, na szczęście okazało się, że to nic poważnego. Dziś rano około godziny 7:30 była podobna sytuacja – na ulicy Długosza pojawiła się karetka pogotowia oraz policja.

Policja i pogotowie na os. Sienkiewicza / fot. czytelnik WieliczkaCity.pl

Wjeżdżająca rano w ulicę Długosza, „na sygnale” karetka pogotowia oraz dwa policyjne samochody od razu zwróciły uwagę przechodniów, którzy przystanęli i z niepokojem obserwowali całą sytuację – relacjonuje jeden z nich. Znów duże zamieszanie i pośpiech – podobnie jak w niedzielę. I również tym razem nie było to nic poważnego jak początkowo wyglądało. Sytuacja ta dotyczyła wczorajszej kolizji na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Kościuszki. Do zderzenia doszło o godzinie 23:00. Kierujący fordem jadąc ul. Kościuszki na skrzyżowaniu z ul. Krakowską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu volvo, który jechał od strony Krakowa i doszło do zderzenia. Kierujący volvo pozostawił samochód i oddalił się.


.......  Dzisiaj rano pokrzywdzony we wczorajszym zderzeniu mężczyzna źle się poczuł i wezwał pogotowie podając prawdopodobnie, że ma to związek z kolizją. Osoba, która pełniła dyżur w CPR skojarzyła wczorajsze zdarzenie i powiadomiła policję, twierdząc, że może mieć to związek z tą właśnie kolizją i że może to być ta osoba, która zostawiła pojazd. Aktualnie prowadzone są czynności wyjaśniające w tej kwestii. Sprawa została zakończona mandatem.  

Xtreme Park w Wieliczce rozpoczyna sezon 2014

 

Sygnał o dzisiejszym porannym zajściu na os. Sienkiewicza dostaliśmy od naszego czytelnika, jednego z mieszkańców osiedla, zdjęcie również. O niedzielnym zajściu na tym samym osiedlu pisaliśmy tutaj.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021