.
Opublikowano: 2023-04-17

Zobacz warsztat w którym Marek Suder zbudował repliki samochodów rajdowych Kuliga i BublewiczaŻychlin to niewielka miejscowość między Łodzią, a Warszawą – to właśnie tam znajduje się warsztat Gazmot Motorsport, którego właścicielem jest Marek Suder – kierowca rajdowy i właściciel wspaniałej kolekcji samochodów rajdowych Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga, które sam zbudował. Razem z Andrzejem Garyckim – człowiekiem, który stworzył wielicki Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza wybraliśmy się z aparatem do Żychlina, aby „zwiedzić” miejsce gdzie powstały te wyjątkowe repliki, które fani rajdów samochodowych mogą co roku podziwiać m.in. na trasach wielickiego Memoriału w naszym mieście.


Gazmot motorsport to dział firmy GAZMOT, powstał w 2016 roku z pasji do klasycznych samochodów rajdowych i rajdowego mistrza Mariana Bublewicza, który zginął podczas rajdu 20 lutego 1993.

Jak mówi Marek Suder: pierwotnie zakładaliśmy zbudowanie repliki samochodu rajdowego Ford Sierra grupy A z napędem na tylne koła jaką niegdyś startowa Marian Bublewicz i wykorzystywać ją do zabawy w różnego rodzaju eventach motoryzacyjnych. Gdy już zbudowaliśmy wymarzone auto postanowiliśmy startować nim w rajdach i tak się stało że od udziału w rajdach jako załoga pokazowa, zrobiliśmy licencję i zaczęliśmy regularne starty w Rajdach rangi mistrzostw Polski. Okazało się i jesteśmy z tego dumni że zostaliśmy bardzo pozytywnie zauważeni w środowisku rajdowym i tak stopniowo zaczęliśmy obsługiwać auta innych zawodników podczas rajdów samochodowych, a w następnych latach zbudowaliśmy już kilka nowych samochodów rajdowych, które od samego początku wyróżniają się starannością i dokładnością wykonania i równocześnie są bardzo konkurencyjne na odcinkach specjalnych.

Aby podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać coraz to nowe doświadczenie załoga w składzie Marek Suder i Marcin Kowalik regularnie startuje w rajdach samochodami grupy A oraz WRC. Powstał również team Gazmot motorsport który jako zespół walczy o najwyższe lokaty podczas poszczególnych eliminacji Mistrzostw Polski.Zobacz warsztat w którym Marek Suder zbudował repliki samochodów rajdowych Kuliga i Bublewicza - zobacz zdjęcia35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022