.
Opublikowano: 2021-01-16

Żuraw przewrócił się na Szkołę Podstawową nr 3. Jedna osoba trafiła do szpitala.Dziś po południu na placu budowy przy Szkole Podstawowej nr 3, gdzie placówka ta jest rozbudowywana doszło do wypadku. Na budynek szkoły upadło ramie żurawia przygniatając jednego z pracowników.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń, ramię żurawia złamało się podczas wylewania betonu i spadło na budynek szkoły, przygniatając jedną osobę. Poszkodowany został 35-letni pracownik budowy. Strażacy wydostali go spod ramienia żurawia i przetransportowali do ZRM znajdującego się już na miejscu. Mężczyzna z licznymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracuje PSP Wieliczka, OSP Wieliczka, OSP Czarnochowice oraz Policja i Straż Miejska. W szkole w tym czasie przebywało około 20 dzieci. Nie było potrzeby przeprowadzania ewakuacji. Obecnie szkoła jest już pusta.


Żuraw przewrócił się na Szkołę Podstawową nr 3. Jedna osoba trafiła do szpitala. - zobacz zdjęcia35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022