.
Opublikowano: 2023-05-11

Zwiedź podziemne uzdrowiskoKopalnia zaprasza na Dni Otwarte uzdrowiska. W sobotę i niedzielę 3 i 4 czerwca będzie okazja, by zwiedzić podziemny kompleks leczniczy. Wycieczki nie trzeba wcześniej rezerwować. Wystarczy przyjść do szybu Regis w godzinach 10.00-17.00 i zgłosić się w recepcji Dni Otwartych. Wstęp wolny.


Zwiedzanie rozpocznie się zjazdem szybem Regis na głębokość 135 m, następnie uczestnicy wyruszą do uzdrowiskowych komór. Przed nimi ok. 800 m kopalnianych korytarzy prowadzących do sanatorium. Trasa wprawdzie jest wygodna, warto jednak włożyć pełne buty, a także zabrać ze sobą lekką kurtkę, bluzę albo sweter – temperatura pod ziemią wynosi 13-14,5 st. C.

Przewodnikami będą pracownicy uzdrowiska. Chętnie przybliżą historię wielickiego sanatorium, wyjaśnią fenomen kopalnianego mikroklimatu oraz subterraneoterapii, opowiedzą, na czym polega rehabilitacja układu oddechowego. Niezwykła wycieczka potrwa ok. 45 minut i z całą pewnością spodoba się również najmłodszym. Dla dzieci kopalnia przygotowała drobne upominki.

W programie wycieczki są cztery komory na poziomie III, w których na co dzień przebywają kuracjusze: Jezioro Wessel, Stajnia Gór Wschodnich, Smok oraz Feliksa Boczkowskiego. Kim był doktor Boczkowski i w jaki sposób zasłużył się dla Wieliczki? Czy w Stajni Gór Wschodnich naprawdę mieszkały kiedyś konie? Skąd wzięła się nazwa Jezioro Wessel? Pracownicy uzdrowiska odpowiedzą na wszystkie pytania, zaś spacer po podziemnym kompleksie leczniczym dostarczy pięknych widoków oraz niezapomnianych wrażeń.

Szczegóły Dni Otwartych w Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka”: https://www.kopalnia.pl/uzdrowisko/dni-otwarte


Zwiedź podziemne uzdrowisko - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022