carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-01-10

Zwiększenie pieniędzy na Kopalnię Soli Wieliczka przez Senat RP


9 i 10 stycznia Senat Rzeczypospolitej Polskiej pracował nad ustawą budżetową na 2014 r. Senat RP 10 stycznia podczas głosowania nad poprawkami do ustawy Senatorowie zdecydowali m.in. o przekazaniu...

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

...dodatkowych środków finansowych dla Kopalni Soli „Wieliczka” i Kopalni Soli „Bochnia”. Wielicka kopalnia soli otrzyma dodatkowe 10 mln zł, natomiast kopalnia soli w Bochni dodatkowe 7 mln zł.


.......  - Udało się uzyskań konsensus i 60 procent Senatorów zagłosowało za zwiększeniem dotacji dla kopalni soli w Wieliczce i Bochni. Oczywiście czeka nas jeszcze głosowanie w Sejmie RP, ale mam nadzieję, że uda się utrzymać wypracowane w Senacie RP porozumienie – powiedział Maciej Klima Senator RP.  

Puls Wieliczki - nowa gazeta lokalna

 


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022