Opublikowano: 2026-03-04

Pieszy potrącony przez samochód trafił do szpitala



W poniedziałek, 2 marca 2026 roku, w miejscowości Dąbrowa w gminie Kłaj doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem pieszego. Poszkodowany 56-letni mężczyzna poważnymi z obrażeniami, został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali.


Jak poinformował nas podkom. Paweł Tomasik z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, do zdarzenia doszło około godziny 12:30. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierująca samochodem marki Audi, 26-letnia kobieta, potrąciła pieszego znajdującego się na drodze. W wyniku uderzenia mężczyzna doznał obrażeń wymagających hospitalizacji.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Wieliczce. W oględzinach miejsca zdarzenia uczestniczył również biegły specjalizujący się w rekonstrukcji wypadków drogowych.

Jak ustalili funkcjonariusze, kierująca pojazdem w chwili zdarzenia była trzeźwa. Policja prowadzi obecnie postępowanie mające na celu dokładne wyjaśnienie przebiegu i przyczyn wypadku.

Trwające czynności dochodzeniowe mają ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia oraz odpowiedzialność jego uczestników.

krakow

Solanka_Kopalnia_Soli_Wieliczka







Magia teatru i ekologii  
Data: 20 sierpnia
Lokalizacja: Niepołomice

Kolorowa scenografia, porywająca muzyka i przesłanie, które łączy pokolenia – już 20 sierpnia Niepołomickie Błonia zamienią się w tętniącą życiem plenerową scenę. Urząd Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza na widowisko „Żywiołowo dla planety” w wykonaniu Teatru Katarynka – wydarzenie stworzone z myślą o dzieciach, ale skierowane do całych rodzin i wszystkich mieszkańców.
Magia teatru i ekologii
Puszcza na lata  
Data: 2 i 23 sierpnia 
Lokalizacja: Niepołomice

Letnie wieczory w otoczeniu zieleni, dźwięki eksperymentalnej elektroniki i rytmy jazzu unoszące się w powietrzu – to właśnie „Puszcza na Lata”, wyjątkowy cykl plenerowych koncertów organizowany wspólnie przez
Puszcza na lata