.
kabaret


Kopalnia Soli - Trasa turystyczna


Dział "Kopalnia Soli - Trasa turystyczna" zawiera opisy nie tylko tej najważniejszej trasy którą pokonują turyści nazwanej po prostu - Trasa Turystyczna, ale opisy wszystkich tras, którymi turyści mogą zwiedzać wielicką Kopalnię Soli. Z tego miejsca każdy turysta wybierający się do Kopalni Soli w Wieliczce będzie mógł się pokrótce dowiedzieć co go czeka zwiedzając poszczególne trasy turystyczne wielickiej kopalni.

Trasa Turystyczna – Jest to najważniejsza, bo najpiękniejsza trasa turystyczna wielickiej kopalni soli. To właśnie, aby przejść tę Trasę Turystyczną, do Wieliczki zjechały dziesiątki milionów turystów zarówno z całej Polski jak i ze Świata. Turysta będzie miał do pokonania około 3 kilometry i zejdzie na głębokość 135 metrów pod ziemię, pokona również 800 schodów z czego prawie połowę już na samym początku schodząc do wielickich podziemi. Początek Trasy Turystycznej rozpoczyna się w Szybie Daniłowicza. Będzie można zobaczyć wykute w soli komory, podziemne jeziora, zapierające dech w piersiach konstrukcje czy solne rzeźby i oczywiście najpiękniejszą Kaplicę św. Kingi. To nie wszystko co Trasa Turystyczna w wielickiej Kopalni Soli ma turystom do zaoferowania...

Trasa Górnicza – Regis, najstarszy, jaki obecnie istnieje szyb górniczy w Wieliczce zabiera turystów kilkadziesiąt metrów pod ziemię, aby rozpocząć zwiedzanie Kopalni „Trasą Górniczą” w kompletnym stroju roboczym i górniczym ekwipunkiem. Na tej trasie zwykły turysta zmienia się w prawdziwego górnika, a przewodnik zwany tam na dole przodowym będzie zwiedzającym przydzielał zadania. Tak oto turyści własnoręcznie tylko w świetle swojej lampy będą mogli mierzyć poziom metanu, wyszukiwać sól czy penetrować nieznane zakątki kopalni. Zwiedzanie tej trasy ma formę aktywnej wyprawy i wymaga od zwiedzających wzmożonego wysiłku fizycznego.

Szlak Pielgrzymkowy - W święto Trzech Króli – 6 stycznia 2010 roku został udostępniony dla turystów nowy podziemny szlak pielgrzymkowy. Kardynał Stanisław Dziwisz dokonał poświęcenia nowego szlaku, na głębokości 64 metrów w kaplicy św. Antoniego. To właśnie ta kaplica została wyznaczona, jako początek owego sakralnego szlaku. który został nazwany „Szczęść Boże”. Po obejrzeniu kaplicy św. Antoniego, która jest jedną z najstarszych kaplic w Kopalni Soli, zwiedzający zobaczą również chociażby kaplicę św. Krzyża, kaplicę św. Kingi oraz XIX wieczny kościół wykuty całkowicie w soli. Turyści podążający szlakiem „Szczęść Boże” będą mogli zobaczyć również pomnik papieża Jana Pawła II, który powstał z białego złota. Do dyspozycji będzie również wystawa składająca się na ekspozycję Muzeum Żup Krakowskich jak i również kaplica św. Jana znajdująca się 135 metrów pod miastem Wieliczka. 

Tajemnice Wielickiej Kopalni
– Jest to niewątpliwie najbardziej wymagający pod względem fizycznym szlak w wielickiej kopalni. Zwiedzanie kopalni na tym szlaku trwa około cztery godziny. Przemierzając kolejne metry chodników i przechodząc z komory do komory tej „dzikiej” części Kopalni Soli turyści będą mogli zobaczyć w jak na przestrzeni setek lat eksploatowano tutaj sól i obejrzeć wyrobiska wyjątkowo cenne chociażby pod względem historycznym. Ciasne szczeliny, nisko położone przejścia – ta trasa jest przeznaczona jest przede wszystkim dla amatorów przygód.

Kabaret Neo-Nówka w Solnym Mieście  
Data: 22 lutego 2019
Lokalizacja: Wieliczka

„Żywot Mariana” - to najnowsze dzieło Kabaretu Neo-Nówka. Po sukcesie programu „Kazik Sam w domu” Neo-Nówka kontynuuje podróż w głąb duszy Polaka. „Żywot Mariana” to kabaretowy spektakl pokazujący losy statystycznego Mariana od narodzin, aż po jego kres.
Kabaret Neo-Nówka w Solnym Mieście
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
Data: 13 stycznia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Jak co roku Wieliczka gra dla WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY! Tym razem zbieramy fundusze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy