.


leroy merlin

festiwal


kabaret

Opublikowano: 2016-10-12

Oszuści nadal próbują wyłudzać pieniądze od przedsiębiorców. Tym razem na Grabówkach.Temat ten nie jest nowy, tego typu próby wyłudzenia pieniędzy zwłaszcza od właścicieli nowo powstałych firm ciągnie się już od kilku lat. Co jakiś czas przybiera tylko na sile czy też pojawiają się coraz to ciekawsze formy wyłudzeń.


Skoro oszuści przez tak długo podszywają się pod CEIDG próbując wyłudzić pieniądze za wpis do najczęściej w ogóle nie nieistniejących rejestrów przedsiębiorców, to znaczy, że wiele osób nadal się na to nabiera, a co za tym idzie warto co jakiś czas przypominać o tym i przestrzegać przed tego typu procederami przedsiębiorców.

Kilka dni temu skontaktował się z nami przedsiębiorca z Grabówek, przysyłając nam zdjęcie listu, który niedawno otrzymał. Jest to oczywiście ewidentna próba wyłudzenia pieniędzy, w tym akurat przypadku 200 zł. Aby uwiarygodnić pismo oszuści, ostemplowali go różnego rodzaju pieczątkami przypominającymi te urzędowe oraz nafaszerowali owe pismo mnóstwem odniesień do różnego rodzaju ustaw. Pismo, które otrzymał przedsiębiorca z Grabówek przyszło do niego z Centralnej Ewidencji o Działalności Gospodarczej. Oczywiście nie ma takiej instytucji! Jedyną, rządową instytucją - spisem przedsiębiorców jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) i wpis do tej właśnie bazy jest BEZPŁATNY.

Oszuści wpadli na pomysł, aby stworzyć klony wyżej wspomnianej instytucji i tak oto pojawiły się m.in. Centralna Ewidencja o Działalności Gospodarczej, Centralny Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm czy Ogólnopolska Ewidencja Firm i Przedsiębiorstw. To oczywiście tylko przykłady, tego typu klonów jest znacznie więcej. Nazwy są bardzo podobne do CEIDGu oczywiście celowo, aby wprowadzać w błąd i nieco uwiarygodnić swoje pisma. Oszuści do swoich pism często dołączają również już wypełnione blankiety, aby wpłaty można było dokończać szybciej.

Jeśli prowadzisz własną działalność to prędzej czy później prawdopodobnie (zwłaszcza jeżeli dopiero ją założyłeś) dostaniesz tego typu pismo. Tak jak przedsiębiorca z Grabówek. Pamiętajmy, wpis do CEiDG jest BEZPŁATNY. Czytajmy dokładnie wszystkie pisma jakie otrzymujemy i nie wykonujmy pochopnie przelewów.

Oszuści nadal próbują wyłudzać pieniądze od przedsiębiorców. Tym razem na Grabówkach. - zobacz zdjęcia


   


7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki