. carrefour


Opublikowano: 2016-10-12

Oszuści nadal próbują wyłudzać pieniądze od przedsiębiorców. Tym razem na Grabówkach.Temat ten nie jest nowy, tego typu próby wyłudzenia pieniędzy zwłaszcza od właścicieli nowo powstałych firm ciągnie się już od kilku lat. Co jakiś czas przybiera tylko na sile czy też pojawiają się coraz to ciekawsze formy wyłudzeń.


Skoro oszuści przez tak długo podszywają się pod CEIDG próbując wyłudzić pieniądze za wpis do najczęściej w ogóle nie nieistniejących rejestrów przedsiębiorców, to znaczy, że wiele osób nadal się na to nabiera, a co za tym idzie warto co jakiś czas przypominać o tym i przestrzegać przed tego typu procederami przedsiębiorców.

Kilka dni temu skontaktował się z nami przedsiębiorca z Grabówek, przysyłając nam zdjęcie listu, który niedawno otrzymał. Jest to oczywiście ewidentna próba wyłudzenia pieniędzy, w tym akurat przypadku 200 zł. Aby uwiarygodnić pismo oszuści, ostemplowali go różnego rodzaju pieczątkami przypominającymi te urzędowe oraz nafaszerowali owe pismo mnóstwem odniesień do różnego rodzaju ustaw. Pismo, które otrzymał przedsiębiorca z Grabówek przyszło do niego z Centralnej Ewidencji o Działalności Gospodarczej. Oczywiście nie ma takiej instytucji! Jedyną, rządową instytucją - spisem przedsiębiorców jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) i wpis do tej właśnie bazy jest BEZPŁATNY.

Oszuści wpadli na pomysł, aby stworzyć klony wyżej wspomnianej instytucji i tak oto pojawiły się m.in. Centralna Ewidencja o Działalności Gospodarczej, Centralny Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm czy Ogólnopolska Ewidencja Firm i Przedsiębiorstw. To oczywiście tylko przykłady, tego typu klonów jest znacznie więcej. Nazwy są bardzo podobne do CEIDGu oczywiście celowo, aby wprowadzać w błąd i nieco uwiarygodnić swoje pisma. Oszuści do swoich pism często dołączają również już wypełnione blankiety, aby wpłaty można było dokończać szybciej.

Jeśli prowadzisz własną działalność to prędzej czy później prawdopodobnie (zwłaszcza jeżeli dopiero ją założyłeś) dostaniesz tego typu pismo. Tak jak przedsiębiorca z Grabówek. Pamiętajmy, wpis do CEiDG jest BEZPŁATNY. Czytajmy dokładnie wszystkie pisma jakie otrzymujemy i nie wykonujmy pochopnie przelewów.

Oszuści nadal próbują wyłudzać pieniądze od przedsiębiorców. Tym razem na Grabówkach. - zobacz zdjęcia


   


IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando