.


leroy merlin

festiwal

kabaret

Opublikowano: 2017-05-24

W GABINECIE FILMOWYCH CIENI: „Fortepian”„Fortepian” – piękna, subtelna i zmysłowa opowieść o miłości i poszukiwaniu siebie to jeden z najznakomitszych filmów lat 90. Znany nie tylko ze wspaniałych kobiecych ról nagrodzonych Oscarem Holly Hunter i młodziutkiej Anny Paquin, męskich Harveya Keitela i Sama Neilla, ale też niezwykłej muzyki Michaela Nymana.


To właśnie muzyka pełni w filmie rolę kluczową. Młoda kobieta przyjeżdża do Nowej Zelandii, aby rozpocząć życie z mężczyzną, którego poślubiła „korespondencyjnie”. Ponieważ nie mówi, nie jest w stanie komunikować się z otoczeniem w konwencjonalny sposób, a jej prawdziwym narzędziem komunikacji jest fortepian i dźwięki, które dzięki niemu wydobywa.

Na wielokrotnie nagradzany film wybitnej nowozelandzkiej reżyserki Jane Campion zapraszamy w sobotę 27 maja na Rynek Górny w Wieliczce. Początek seansu – godz. 20.30.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/
   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki