.


leroymerlin

Opublikowano: 2022-01-16

Zobacz jak zmieniło się miasto Wieliczka w latach 2009 - 2022


W naszym filmie „Zobacz jak zmieniło się miasto Wieliczka w latach 2009 - 2022 r.” zamieściliśmy zdjęcia przedstawiające różne miejsca w Wieliczce, które w ciągu kilkunastu lat kolosalnie zmieniły swój wygląd. Dzięki temu filmowi można w ciekawy sposób zobaczyć różnicę jak dane miejsce wyglądało kilka lat temu, a jak wygląda obecnie.

W filmie można zobaczyć jak wyglądał chociażby wielicki dworzec kolejowy w roku 2009 roku, plac Skulimowskiego i Kościuszki przed dokonaniem rewitalizacji. Czy ktoś pamięta jak wyglądała łąka na której obecnie znajduje się Kampus Wielicki, Szkoła Mistrzostwa Sportowego albo Wielicka Strefa Gospodarcza? Jak tragicznie prezentował się jeszcze kilka lat temu nazwany obecnie Trakt Solny czy szyb Regis? Zapraszamy do porównania, jak nasze miasto wyglądało kiedyś i dziś.

Można chyba śmiało powiedzieć, że jeszcze w 2009 roku Wieliczka to była ruina, obecnie po przejściu wielu rewitalizacji i dokonaniu wielu inwestycji nasze miasto jest atrakcyjnie dla mieszkańców i turystów nie tylko wizualnie. Miesiąc temu miał miejsce jubileusz 15-lecia piastowania stanowiska Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka przez Artura Kozioła. Tych kilkanaście lat wystarczyło, aby Wieliczka zmieniła się nie do poznania.

[ Zachecamy do obejrzenia filmu w wysokiej jakosci - wystarczy kliknac w prawym dolnym rogu ikonke "kola zebatego" i wybrac "1080p HD" ]