.
Opublikowano: 2022-04-21

Zatrzymuje się tak, że dzieci nie mogą swobodnie przejść chodnikiem do szkołyNasza galeria wielickich mistrzów parkowania wzbogaciła się o kolejnego miSZCZa, który nie potrafi parkować poprawnie i w ogóle go nie interesuje, że piesi nie mogą przejść po chodniku, ponieważ samochód zatrzymał się na całej jego szerokości. Nie zostało nawet 10 centymetrów dla pieszych, a gdzie tam do ustawowego 1,5 metra.


Dziś do naszej skrzynki odbiorczej trafiło kolejne zdjęcie od czytelnika, na którym widać jak samochód blokuje chodnik w godzinach porannych w rejonie przejścia dla pieszych w okolicy Szkoły Podstawowej nr 3 – wtedy właśnie najwięcej dzieci zmierza tamtędy do szkoły.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022