.


leroy merlin

festiwal

kabaret

Opublikowano: 2015-10-01

Udało się! Fundacja PZU wybuduje w Sierczy aktywne przejście


Przez cały wrzesień trwało głosowanie w konkursie „Aktywne przejścia dla pieszych”. Zgłoszonych zostało około 300 niebezpiecznych przejść dla pieszych w całym kraju.Z naszego regionu Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce wytypował do konkursu dwa skrzyżowania: w Wieliczce na ulicy T. Kościuszki (przy Lidlu) oraz w Sierczy w rejonie Szkoły Podstawowej. Pisaliśmy o tym w połowie września namawiając do głosowania (zobacz artykuł). Niedawno na stronie fundacji PZU pojawiła się lista zwycięzców, a wśród nich – Siercza.

Zwycięzcy 4. tygodnia

- Wola Podłężna, ul. Licheńska
- Solanka
- Siercza
- Gołańcz, ul. Klasztorna
- Miechów, ul. M. Konopnicka (przejście wyłonione przez głosujących)

Na stronie interentowej SP w Sierczy możemy m.in. przeczytać:

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY KLIKALI W SERDUSZKO DLA NASZYCH DZIECI. NASZ WYSIŁEK OPŁACAŁ SIĘ!!! Kochani jesteście wspaniali!!! Po raz kolejny udowodniliśmy, że razem możemy więcej. Dziękuję za każdy oddany głos!

Z wyrazami szacunku i uznania
Renata Bachowska”


Głosy na stworzenie bezpiecznego przejścia dla pieszych w Sierczy oddawali chyba wszyscy, nauczyciele, rodzice uczniów, mieszkańcy. Zrobiło się o tym głośno i udało się! Wybrane w konkursie przejścia zostaną wyposażone w specjalne oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe skracające drogę hamowania oraz system stale święcących „kocich oczek”. Na powyższym filmie można zobaczyć jak wygląda takie aktywne przejście, które Fundacja PZU wybuduje w rejonie Szkoły Podstawowej w Sierczy.

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki