.
carrefour

intermarche


Obecnie jesteś w: Wieliczka City » Regulamin

Regulamin
Regulamin portalu WieliczkaCity.pl§ 1. WARUNKI OGÓLNE

 1. 1. WieliczkaCity.pl – oznacza portal WieliczkaCity. Oznacza Administratora oraz wszelkie usługi, z których składa się portal WieliczkaCity jak m.in. Wieliczka - Forum Dyskusyjne, Bazar - Ogłoszenia, Rynek Pracy – Ogłoszenia, Katalog Firm oraz wszelkie podstrony portalu.
 2. 2. Użytkownik – to każda osoba, która odwiedziła lub odwiedza strony portalu WieliczkaCity.pl, która jest lub też nie jest zarejestrowana na forum dyskusyjnym portalu.
 3. 3. Korzystanie z portalu WieliczkaCity.pl ma miejsce w chwili, gdy użytkownik wejdzie na jakąkolwiek stronę należącą do portalu WieliczkaCity.pl. Korzystanie z portalu WieliczkaCity.pl z oznacza, że użytkownik zapoznał się z owym regulaminem, rozumie go i w pełni akceptuje postanowienia poniższego regulaminu. 
 4. 4. W przypadku, gdy zasady korzystania z portalu WieliczkaCity.pl zawarte w tym regulaminie zostaną naruszone lub gdy naruszone zostaną regulacje prawne lub zachowanie użytkownika zostanie przez portal WieliczkaCity.pl uznane za niewłaściwe, Administracja lub Moderatorzy portalu będą uprawnieni do działania mającego na celu likwidację takiego zachowania. Rozumie się przez to wysłanie użytkownikowi na podany przez niego adres email lub Prywatną Wiadomość na forum ostrzeżenia lub zablokowanie dostępu użytkownikowi do tych części serwisu gdzie jest to możliwe lub zalecane, a nawet usunięcie konta użytkownikowi w tej części serwisu gdzie jest to możliwe lub zalecane.
 5. 5. Czynności nazwane również sankcjami, które były wymienione w § 1. pkt 4 regulaminu portal WieliczkaCity.pl może stosować według własnego uznania. Portal nie musi uzasadniać rodzaju zastosowanej sankcji ani jej wymiaru. W sytuacji, gdy zasady regulaminu nie zostaną złamane, portal WieliczkaCity.pl, jeśli pewne zachowanie użytkownika uzna za niewłaściwe lub niepożądane przez portal może również zastosować sankcję, o których była mowa w §1 pkt. 4.
 6. 6. Portal WieliczkaCity.pl ma prawo usunięcia treści umieszczonych przez użytkownika na portalu WieliczkaCity.pl , które naruszają prawo lub regulamin, a także tych treści, które WieliczkaCity.pl uzna za niewłaściwe (np. linków do innych stron www stanowiących ich ewidentną reklamę).
 7. 7. Zabrania się umieszczania w portalu WieliczkaCity.pl jakichkolwiek materiałów, treści, komentarzy lub wpisów na forum dyskusyjnym, które są sprzeczne z polskim prawem, które łamią ten regulamin lub naruszają prawa osób trzecich jak i również łamią prawa autorskie, dobra osobiste lub które są sprzeczne z dobrymi obyczajami.
 8. 8. Administrator portalu będzie usuwał z portalu WieliczkaCity.pl wszelkie materiały, komentarze lub wypowiedzi użytkowników na forum dyskusyjnym, które są sprzeczne z polskim prawem, z tym regulaminem lub które naruszają prawa osób trzecich, dobra osobiste jak i również prawa autorskie oraz te, które są sprzeczne z dobrymi obyczajami.
 9. 9. WieliczkaCity.pl zastrzega sobie prawo do pełnego zawieszenia na czas określony lub też nieokreślony dostępu do portalu WieliczkaCity.pl. Takie działanie może być spowodowane organizacyjnymi bądź też technicznymi przyczynami.
 10. 10. Rejestrując się na „Wieliczka - Forum Dyskusyjne” zgadzasz się na warunki określone owym regulaminie. Jeśli się na nie nie zgadzasz, nie korzystaj z „Wieliczka - Forum Dyskusyjne”. „Wieliczka - Forum Dyskusyjne” ma prawo zmienić te warunki, nie informując Cie o tym, o czym jest mowa w w § 5. pkt 1
 11. 11. Forum „Wieliczka - Forum Dyskusyjne” działa na skrypcie phpBB, wydanym na licencji „General Public License” (zwanej też „GPL”) i możliwym do pobrania ze strony www.phpBB3.PL. Skrypt phpBB tylko ułatwia dyskusje przez Internet, jego autorzy nie kontrolują tekstów zamieszczanych w Internecie za pomocą tego skryptu. Więcej informacji o skrypcie phpBB można znaleźć na stronie www.phpBB3.PL.
 12. 12. Zgadzasz się nie pisać żadnych wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszających cudze prawa autorskie. Robienie tego może spowodować, że zostaniesz zbanowany na zawsze, a Twój dostawca internetu powiadomiony o Twoim zachowaniu. Zgadzasz się, że „Wieliczka - Forum Dyskusyjne” ma prawo w każdej chwili usunąć, edytować, przenieść lub zablokować każdy wątek czy post. Zgadzasz się też na zapisywanie wszystkich informacji, które podajesz, w bazie danych. Dane te nie będą przekazywane nikomu bez Twojej zgody, ale ani „Wieliczka - Forum Dyskusyjne” ani phpBB nie odpowiada za włamania, które mogą spowodować wykradzenie danych.
 13. 13. Zgłoszenie firmy do Katalogu Firm jest bezpłatne.
 14. 14. Poprzez zgłoszenie firmy do Katalogu Firm rozumie się wypełnienie oraz wysłanie formularza znajdującego się w tym miejscu (http://www.wieliczkacity.pl/dzialy/dodaj-firme/)
 15. 15. Zgłosić firmę do Katalogu Firm (tj. wysłać wypełniony formularz rejestracyjny) może jedynie właściciel danej firmy lub osoba do tego upoważniona.
 16. 16. Wysłanie wypełnionego formularza nie oznacza dodania firmy do Katalogu Firm. Firma zostanie dodana do Katalogu Firm po akceptacji wpisu przez administratora portalu WieliczkaCity.pl
 17. 17. Wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy do Katalogu Firm użytkownik oświadcza, że zapoznał się z niniejszym regulaminem i w pełni go akceptuje oraz wyraża zgodę na otrzymywanie maili na prywatny bądź firmowy adres email podany w formularzu z ofertami handlowymi.
 18. 18. Załączając do formularza zdjęcia użytkownik oświadcza, że ma pełne prawa autorskie do wykorzystywania załączonych zdjęć, nie naruszają one praw autorskich osób trzecich oraz wyraża zgodę na ich wykorzystywanie, modyfikowanie i publikowanie w Internecie przez portal WieliczkaCity.pl. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń lub roszczeń osób trzecich, co do publikacji w Internecie przez portal WieliczkaCity.pl zdjęć przesłanych w formularzu przez użytkownika, to użytkownik ponosi tego pełną odpowiedzialność prawną.
 19. 19. Portal WieliczkaCity.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia danej firmy z Katalogu Firm lub modyfikacji wpisu w każdym momencie i bez podania przyczyny.
 20. 20. Osoba zgłaszająca firmę może w każdym momencie poprosić o zmianę informacji zawartych na wizytówce firmy w Katalogu Firm. Może również w każdym momencie poprosić o usunięcie firmy z Katalogu Firm. Prośba ta musi być wystosowana na piśmie (email) i musi być wysłana z tego samego adresu e-mail, z którego zostało wysłane zgłoszenie do Katalogu Firm.
 21. 21. Wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy do Katalogu Firm, wysyłający oświadcza, że podane w formularzu dane są prawdziwe.
 22. 22. W chwili gdy firma zgłoszona przez użytkownika przestaje istnieć, użytkownik powinien zgłosić ten fakt portalowi WieliczkaCity.pl wysyłając email z tego samego adresu z którego zostało wysłane zgłoszenie.
 23. 23. Informacje zawarte na portalu WieliczkaCity.pl mają charakter wyłącznie informacyjny lub orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego oraz nie mogą być podstawą do jakichkolwiek roszczeń i reklamacji. Mimo dokładania wszelkich starań, aby informacje zawarte na portalu WieliczkaCity.pl były dokładne oraz aktualne nie gwarantujemy oraz nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokładność, kompletność lub prawdziwość jakichkolwiek informacji zawartych na portalu WieliczkaCity.pl.
 24. 24. Użytkownik dodając ogłoszenie w Wieliczka - Forum Dyskusyjne, Bazar - Ogłoszenia, Rynek Pracy – Ogłoszenia oświadcza, że zapoznał się z niniejszym regulaminem i w pełni go akceptuje.
 25. 25. Portal WieliczkaCity.pl może w każdej chwili i bez podania przyczyny usunąć dodane przez użytkownika ogłoszenie w Wieliczka - Forum Dyskusyjne, Bazar - Ogłoszenia, Rynek Pracy – Ogłoszenia.
 26. 26. Użytkownik dodając ogłoszenie w Wieliczka - Forum Dyskusyjne, Bazar - Ogłoszenia, Rynek Pracy – Ogłoszenia oświadcza, że jego treść będzie zgodna z niniejszym regulaminem, z przepisami polskiego prawa oraz z zasadami dobrych obyczajów.
 27. Użytkownik dodając ogłoszenie w Wieliczka - Forum Dyskusyjne, Bazar - Ogłoszenia, Rynek Pracy – Ogłoszenia oświadcza, że jego treść nie narusza praw autorskich osób trzecich i w razie jakichkolwiek kwestii spornych to on ponosi pełną odpowiedzialność prawną za treść dodanego ogłoszenia.
 28. 27. Użytkownicy współpracujący z portalem WieliczkaCity.pl na zasadzie podsyłania na redakcyjny adres e-mail jakichkolwiek informacji, materiałów, zdjęć oświadczają, że są autorami przesłanych materiałów, że przesłane materiały nie naruszają praw autorskich osób trzecich i wyrażają zgodę na bezpłatną publikację jak i modyfikację przez portal WieliczkaCity.pl nadesłanych materiałów zarówno na portalu WieliczkaCity.pl jak i na profilach portalu WieliczkaCity.pl na portalach społecznościowych. W razie jakichkolwiek kwestii spornych dotyczących publikacji / modyfikacji przez portal WieliczkaCity.pl materiałów przesłanych przez użytkownika to użytkownik ponosi tego pełną odpowiedzialność prawną.§ 2. ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 1. 1. WieliczkaCity.pl dokłada wszelkich starań, aby korzystanie z portalu WieliczkaCity.pl za pośrednictwem Internetu było dla każdego użytkownika w pełni bezpieczne, nie niosące za sobą żadnych niepożądanych skutków. Jednak biorąc pod uwagę dość specyficzne środowisko, jakim jest Internet, portal WieliczkaCity.pl nie jest w stanie zagwarantować użytkownikowi stu procentowej ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami wynikającymi z użytkowania portalu WieliczkaCity.pl. Nie wykluczone jest również, że użytkownik portalu stanie się ofiarą przestępstw popełnianych przy użyciu Internetu.
 2. 2. Portal WieliczkaCity.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody, które powstały na skutek korzystania z portalu WieliczkaCity.pl lub na skutek korzystania z jakichkolwiek usług portalu.
 3. 3. WieliczkaCity.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczone przez użytkownika treści w portalu WieliczkaCity.pl ( Wieliczka - Forum Dyskusyjne, Bazar - Ogłoszenia, Rynek Pracy – Ogłoszenia, Katalog Firm itp.).
 4. 4. WieliczkaCity.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek treści, które są udostępnione w portalu WieliczkaCity.pl oraz za treść stron internetowych, do których odnośniki znajdują się na łamach portalu, WieliczkaCity.pl. Dodatkowo portal WieliczkaCity.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczone w portalu przez użytkowników, o czym była mowa w § 2. pkt 3 regulaminu jak i również nie jest zobowiązany do nadzorowania tych treści. Użytkownik, który korzysta z portalu WieliczkaCity.pl robi to na własne ryzyko i to on ponosi osobistą odpowiedzialność za treści, jakie na łamach portalu ( w tym Wieliczka - Forum Dyskusyjne, Bazar - Ogłoszenia, Rynek Pracy – Ogłoszenia, Katalog Firmitp.) zamieszcza.
 5. 5. Portal WieliczkaCity.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wyrządzane użytkownikowi lub jego firmie z racji dodania jego firmy do Katalogu Firm portalu WieliczkaCity.pl


§ 3. PRAWA AUTORSKIE

 1. 1. Wszelkie materiały (teksty, grafika, zdjęcia, itp) które znajdują się na stronach portalu WieliczkaCity.pl chronione są prawem autorskim. Podczas korzystania z portalu WieliczkaCity.pl oraz jakichkolwiek usług w/w portalu użytkownik nie nabywa żadnych praw autorskich do jakichkolwiek materiałów (teksty, grafika, zdjęcia, itp.) zgromadzonych w portalu WieliczkaCity.pl.
 2. 2. Wszelkie zastrzeżone znaki towarowe, nazwy własne oraz handlowe innych podmiotów należą do ich prawnych właścicieli i zamieszczone zostały w portalu WieliczkaCity.pl jedynie w celach informacyjnych oraz identyfikacyjnych. W tej części portalu, który jest w większości tworzony przez użytkowników (m.in. Wieliczka-Forum Dyskusyjne, Bazar - Ogłoszenia, Katalog Firm), użytkowników obowiązują takie same zasady.
 3. 3. Wszelkie materiały (teksty, grafika, zdjęcia, itp.) które są zamieszczone w portalu WieliczkaCity.pl udostępniane są użytkownikom wyłącznie do ich użytku osobistego. Zabronione jest jakiekolwiek ich kopiowanie, publikowanie, reprodukcja, powielanie, przedruk lub wykorzystywanie do celów komercyjnych lub niekomercyjnych bez pisemnej zgody portalu WieliczkaCity.pl. Dodatkowo zabrania się również wykorzystywania materiałów (tekstów, grafiki, zdjęć, itp.) zamieszczonych w portalu WieliczkaCity.pl oraz struktury czy kodu portalu do tworzenia stron pochodnych w jakimkolwiek celu.
 4. 4. Zabrania się jakiegokolwiek rozpowszechniania wszelkich materiałów zgromadzonych w portalu WieliczkaCity.pl bez pisemnej zgody portalu WieliczkaCity.pl.


§ 4. POLITYKA PRYWATNOŚCI, COOKIES I DANE OSOBOWE

 1. 1. Korzystanie z produktów czy usług WieliczkaCity.pl w przeważającej mierze nie wiąże się z podawaniem jakichkolwiek danych osobowych. Użytkownicy WieliczkaCity.pl pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zadecydują czy i w jakim stopniu chcą udostępnić swoje dane osobowe ( np. rejestracja na forum dyskusyjnym).
 2. 2. WieliczkaCity.pl szanuje prawo do prywatności, dlatego nie udostępniamy danych o naszych użytkownikach innym firmom ani osobom trzecim. WieliczkaCity.pl dokłada wszelkich starań, aby dane osobowe użytkowników chronione były we właściwy sposób. Użytkownik w naszym portalu sam decyduje, jakie informacje o nim samym mogą być publicznie udostępnione.
 3. 3. Ciasteczka (ang. cookies) są to małych rozmiarów pliki, które gdy przeglądasz strony internetowe są zapisywane na dysku Twojego komputera czy pamięci innego urządzenia z którego korzystasz. Więcej informacji na temat ciasteczek można uzyskać chociażby na tej stronie - http://wszystkoociasteczkach.pl/pytania-i-odpowiedzi-faq/
 4. 4. WieliczkaCity.pl używa ciasteczek aby poszczególne podstrony działały szybciej (np. zapamiętują podstrony, które użytkownik podczas danej sesji już odwiedził, aby móc do nich wrócić np. klikając przycisk "wstecz"). Ciasteczka używane są również do prowadzenia anonimowych statystyk odwiedzin naszego portalu oraz ruchu użytkowników na poszczególnych podstronach. Ciasteczka używane są również chociażby na naszym "Forum Dyskusyjnym" gdzie dzięki nim użytkownik np. po zalogowaniu się może poruszać się po różnych tematach, pisać posty itp. podczas danej sesji bez konieczności logowania się po kilka razy. 
 5. 5. WieliczkaCity.pl gromadzi dane głównie zawarte w dziennikach systemowych. Są to informacje przekazywane użytkownikowi przez komputer, czyli np. adres IP. Służy nam to przede wszystkim do prowadzenia statystyk oraz informacji demograficznych. Cookies są używane do zbierania ogólnych informacji statystycznych na temat korzystania z portalu WieliczkaCity.pl przez użytkowników. Każdy użytkownik może w każdej chwili wyłączyć Cookies w przeglądarce, istnieje wówczas możliwość, że spowoduje to pewne utrudnienia w korzystaniu z portalu.
 6. 6. Korzystając z portalu WieliczkaCity.pl użytkownik wyraża zgodę na używanie ciasteczek. Jeśli jednak nie zgadasz się na używanie ciasteczek portalu WieliczkaCity.pl sugeruje się zmianę ustawień swojej przeglądarki lub nie korzystanie z portalu WieliczkaCity.pl.
 7. 7. Portal WieliczkaCity.pl będzie informować o wszelkich zmianach w polityce prywatności, które mogą wyniknąć ze zmian w polskim prawie lub rozwoju portalu WieliczkaCity.pl


§ 5. ZMIANY W REGULAMINIE

 1. 1. Regulamin ten może być w dowolnym momencie zmieniony przez portal WieliczkaCity.pl bez konieczności podawania przyczyny. Zmiany wchodzą w życie w momencie ich opublikowania w portalu Wieliczkacity.pl.
 2. 2. Użytkownicy będą powiadomieni o zmianach w niniejszym regulaminie poprzez opublikowanie daty ostatniej zmiany w regulaminie § 5. pkt 5
 3. 3. Korzystanie przez użytkowników z portalu WieliczkaCity.pl po wejściu w życie zmian oznacza równocześnie akceptację owych zmian w regulaminie.
 4. 4. Użytkownik ma prawo nie zgodzić się ze zmianami w regulaminie jednocześnie wstrzymując się od korzystania z portalu WieliczkaCity.pl.
 5. 5. Regulamin ten obowiązuje od dnia 19 października 2011 roku.


§ 6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. 1. W kwestiach nieregulowanych regulaminem tym oraz innymi ewentualnymi przepisami znajdującymi się w portalu WieliczkaCity.pl, zastosowanie będą miały przepisy Kodeksu Cywilnego oraz innych ustaw.