.
Opublikowano: 2024-03-31

Dofinansowanie na przebudowę ul. Słowackiego w centrum WieliczkiUmowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Słowackiego w centrum Wieliczki podpisali w czwartek 28 marca Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł i Wojewoda Małopolski. Wartość dofinansowania to ponad 1 mln zł.


Inwestycja ta jest wyczekiwana przez mieszkańców. Ul. Słowackiego jest jedną z najważniejszych ulic w mieście, która przyjmuje największy ruch, zwłaszcza autobusowy. Jej przebudowa będzie polegała na sfrezowaniu istniejących warstw mineralno – asfaltowych, wzmocnieniu podbudowy jezdni, regulacji włazów studni wraz z ich wymianą , wykonaniu podbudowy na ciągach pieszych. Wykonanie nowych krawężników granitowych ze ściekiem z kostki granitowej i chodników z kostki betonowej oraz jezdni z mieszanek mineralno bitumicznych .

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przyznane zostało dofinansowanie w wysokości 1 022 023,00 zł . Całkowita wartość projektu to ponad 2 mln zł. Podczas podpisania obecni byli: zastępca Burmistrza ds. Inwestycji Piotr Krupa oraz Skarbnik Gminy Krzysztof Pakuła.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022