hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-08-27

Wieliczka. Ukradł rynny m.in. z Urzędu Miasta, kościoła św. Klemensa i Zamku Żupnego.Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież miedzianych rynien o wartości niemal 30 tysięcy złotych. 35-letni mieszkaniec Sosnowca przyznał się do kradzieży rynien z wielickich budynków t.j. Urzędu Miasta i Gminy, Zamku Żupnego, Zespołu Szkół Muzycznych oraz kościoła św. Klemensa oraz do 12 innych kradzieży rynien miedzianych na terenie województwa małopolskiego oraz podkarpackiego. Ponadto zatrzymany dopuścił się tych przestępstw w recydywie i dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień a także za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany oraz amfetaminy.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież miedzianych rynien o wartości niemal 30 tysięcy złotych. 35-letni mieszkaniec Sosnowca przyznał się do kradzieży rynien z wielickich budynków t.j. Urzędu Miasta i Gminy, Zamku Żupnego, Zespołu Szkół Muzycznych oraz kościoła św. Klemensa oraz do 12 innych kradzieży rynien miedzianych na terenie województwa małopolskiego oraz podkarpackiego. Ponadto zatrzymany dopuścił się tych przestępstw w recydywie i dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień a także za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany oraz amfetaminy.

W nocy z 24/25 sierpnia w Wieliczce doszło do serii kradzieży rynien miedzianych. Do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpłynęły zawiadomienia, że miedziane rynny zostały skradzione z budynków Urzędu Miasta i Gminy, Zamku Żupnego, Zespołu Szkół Muzycznych oraz kościoła św. Klemensa a łączna wartość skradzionych przedmiotów wynosiła blisko 30 tyś zł. Policjanci z wielickiej komendy natychmiast przystąpili do intensywnych czynności zmierzających do wytypowania oraz zatrzymania sprawcy. Jeszcze tego samego dnia, dzięki analizie zapisów monitoringu, relacjom świadków policjanci wytypowali pojazd, którym mógł poruszać się sprawca oraz przyczepkę, która posłużyła mu do transportu skradzionych elementów. W toku czynności kryminalni ustalili, że przyczepka została wypożyczona z jednej z firm z terenu Krakowa. Kiedy 25 sierpnia sprawca zjawił się z przyczepką na terenie tej firmy aby ją oddać, czekali na niego policjanci z Wieliczki. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim gotówkę w kwocie blisko 6 tyś zł, oraz ujawnili środki odurzające w postaci marihuany oraz amfetaminy. Ponadto 35-latek kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. W trakcie przesłuchania 35-letni mieszkaniec Sosnowca przyznał się do wszystkich kradzieży oświadczając iż skradzione przedmioty sprzedał do jednego z punktów skupu złomu w Sosnowcu. Policjanci, którzy udali się na miejsce skupu, w trakcie przeszukania ujawnili pocięte kawałki miedzianych rynien o wadze ponad 120 kg potwierdzając jednocześnie , iż pochodzą one z kradzieży z terenu Wieliczki.
27 sierpnia b.r. zatrzymany usłyszał 4 zarzuty dotyczące kradzieży z terenu Wieliczki, 12 zarzutów dotyczących kradzieży na terenie województwa małopolskiego oraz podkarpackiego (sprawca okradał głownie kościoły) a także zarzut dotyczący kierowania pojazdami pomimo cofniętych uprawnień oraz posiadania środków odurzających. Ponadto przestępstwa kradzieży popełnił w recydywie co skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę. Grozi mu zatem nawet 7 i pół roku odsiadki.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021