.
Opublikowano: 2024-04-11

Jak wybrać idealny basen do ogrodu dla dzieci?Basen ogrodowy dla dzieci jest doskonałym sposobem na zapewnienie atrakcji dla najmłodszych w letnie, ciepłe dni. Aby móc jednak w pełni korzystać ze wszystkich jego zalet, warto dokładnie przygotować się do tego zakupu. Dlatego w tym artykule podpowiadamy jaki basen ogrodowy dla dzieci, będzie najlepszym wyborem.


Basen ogrodowy dla dzieci jest doskonałym sposobem na zapewnienie atrakcji dla najmłodszych w letnie, ciepłe dni. Aby móc jednak w pełni korzystać ze wszystkich jego zalet, warto dokładnie przygotować się do tego zakupu. Dlatego w tym artykule podpowiadamy jaki basen ogrodowy dla dzieci, będzie najlepszym wyborem.

Baseny ogrodowe dla dzieci, to nie tylko źródło świetnej zabawy

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić basen ogrodowy dla dzieci, powinieneś wiedzieć, że jest on nie tylko źródłem świetnej zabawy, ale także elementem sprzyjającym rozwojowi fizycznemu i emocjonalnemu najmłodszych. Zabawy w wodzie wspierają u dzieci kształtowanie umiejętności motorycznych oraz związanych z koordynacją ruchową. Poprzez pływanie i różnorodne aktywności w wodzie, maluchy mogą wzmocnić swoje mięśnie oraz poprawić wydolność oddechową.

Dodatkowo nauka pływania od najmłodszych lat to nie tylko atrakcyjna forma aktywnego spędzania wolnego czasu, ale także istotny element bezpieczeństwa, który w przyszłości może uratować życie w przypadku nieoczekiwanych sytuacji podczas spędzania czasu nad wodą.

Rodzaje idealnych basenów ogrodowych dla dzieci

Przed zakupem basenu ogrodowego dla dzieci, warto poznać ich rodzaje. Najpopularniejsze z nich to wobec tego baseny dmuchane charakteryzujące się łatwością montażu i demontażu oraz najczęściej niewielką głębokością. Wśród ich modeli w szczególności warto zwrócić uwagę na baseny z daszkiem zapewniające najmłodszym ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem podczas zabawy w wodzie.

Drugim popularnym rodzajem basenów dla dzieci, są natomiast modele stelażowe. Ze względu na swoją konstrukcje cechują się większymi wymiarami i głębokością niż modele dmuchane, a do tego są stabilniejsze oraz mniej podatne na przypadkowe uszkodzenia. Choć ich montaż zajmuje nieco więcej czasu, są one świetną opcją dla starszych dzieci.

Oprócz tego wyróżnić można również wodne place zabaw, które łączą cechy klasycznych basenów z atrakcjami typowymi dla placów zabaw, takimi jak zjeżdżalnie, fontanny czy interaktywne elementy. Dzięki tej kombinacji tego typu basen ogrodowy dla małych dzieci zapewnia im świetną zabawę w ogrodzie i zajmują je na wiele godzin.

Czym się kierować wybierając baseny ogrodowe dla dzieci?

Aby wybrać odpowiedni basen ogrodowy dla dzieci, należy wziąć pod uwagę kilka elementów. Najważniejszym z nich jest wiek i wzrost dziecka, ponieważ to pod względem tych parametrów powinna być dobierana wielkość basenu oraz wysokość jego ścianek, czyli głębokość. Ważne jest również zwrócenie uwagi na szerokość brzegów i jakość spoin, które powinny być odpowiednio solidne, by zapewnić stabilność oraz bezpieczeństwo podczas wchodzenia i wychodzenia z basenu, a także jednocześnie gładkie, aby nie powodowały zadrapań.

Dodatkowo warto także wziąć pod uwagę rodzaj dna. W przypadku młodszych dzieci zaleca się baseny o dmuchanym dnie, które są bezpieczne, miękkie i lepiej izolują od podłoża, przez co nawet podczas upadków chronią przed urazami. Natomiast dla starszych dzieci w wieku szkolnym można już wybrać basen ogrodowy dla dzieci z płaskim dnem, które pozwala swobodnie stawać i poruszać się po nim. Sprzyja ono dzięki temu różnym aktywnościom wodnym.

Jaki basen do ogrodu dla dzieci będzie najlepszy?

Na pytanie związane z tym, jaki basen ogrodowy dla dzieci będzie najlepszy nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy bowiem od tego kto ma z niego korzystać na co dzień.

W związku z tym dla niemowląt i małych dzieci doskonałym wyborem są baseny dmuchane, które zapewniają bezpieczeństwo oraz komfort podczas pierwszych kontaktów z wodą. Ich miękki materiał i płytki poziom wody są idealne dla najmłodszych. Natomiast dla starszych dzieci warto rozważyć baseny o większych rozmiarach i większej głębokości, które umożliwią rozwijanie umiejętności pływackich. Takie baseny dostosowane są do aktywności ruchowej starszych dzieci i mogą stanowić doskonałą przestrzeń do nauki pływania.

W przypadku, gdy z basenu ma korzystać cała rodzina, najlepszym wyborem będzie natomiast basen stelażowy. Zapewnią one wygodę korzystania z nich dla wszystkich jej członków niezależnie od wieku, gdyż najczęściej cechują się większymi wymiarami niż modele dmuchane oraz są od nich o wiele bardziej stabilne.

Gdzie można znaleźć dobrej jakości basen ogrodowy dla dzieci?

Dobrej jakości baseny ogrodowe dla dzieci można znaleźć w różnych miejscach, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Przykładem jest sklep internetowy Intexmarket, który oferuje baseny ogrodowe dla dzieci marki Intex w wielu wariantach do wyboru, nie tylko pod względem ich wymiarów, ale także konstrukcji zapewniającej najmłodszym świetną zabawę i jednocześnie bezpieczeństwo. Dodatkowo dostępne w tym sklepie baseny oferowane są w naprawdę atrakcyjnych cenach, wraz z zestawem akcesoriów. Dzięki temu kupując w nim, można podczas jednego zamówienia zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne do bezpiecznego korzystania z ochładzających kąpieli we własnym ogrodzie.

Podsumowując, to jaki basen ogrodowy dla dzieci wybrać zależy od wielu czynników. Dlatego przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z ofertą dostępną na rynku, porównać różne modele pod względem funkcji, jakości wykonania oraz cen, aby znaleźć basen, który najlepiej spełni oczekiwania i zapewni bezpieczną i satysfakcjonującą zabawę dla dzieci.

artykuł sponsorowany35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022