hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-08-25

Koniokrad zatrzymany przez wielicką policję. Tłumaczył się, że tylko się nim opiekował.23 sierpnia 2021 roku ok. godziny 6:45 w Wieliczce z ogrodzonego i zamkniętego wybiegu skradziono kucyka. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań kuca, zabezpieczając m.in. nagrania z monitoringów.


Fragment jednego z nagrań, na którym widać jak sprawca przemieszcza się ulicą ze skradzionym koniem, a za nimi podąża samochód osobowy, opublikowano w mediach i mediach społecznościowych, co niewątpliwie pomogło w rozwiązaniu tej sprawy. Komunikat miał duży oddźwięk, wiele osób przekazywało użyteczne informacje w tej sprawie.

Dzięki informacjom od mieszkańców ustalono, że sprawca, po dokonaniu kradzieży wraz ze skradzionym zwierzęciem przemieścił się pieszo na teren Krakowa. Dziś z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce skontaktował się mężczyzna, który poinformował, iż jest w posiadaniu zaginionego kuca. Policjanci zatrzymali zgłaszającego oraz jego kolegę jako podejrzanych o kradzież zwierzęcia.

Dziś rano do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zadzwonił mężczyzna, który poinformował że jest w posiadaniu zaginionego zwierzęcia. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, udali się na wskazaną posesję w Krakowie. Zgłaszający 33-latek twierdził, że 23 sierpnia przejeżdżając przez Wieliczkę zauważył kucyka „biegającego po ulicy” i postanowił się nim „zaopiekować”. Wysiadł z samochodu i poprowadził konia na teren użytkowanej posesji w Krakowie. Kolega asystował mu jadąc za nim samochodem. Pod wpływem doniesień medialny postanowił przekazać zwierzę Policji.

Kucyk cały i zdrowy wrócił do prawowitego właściciela. Policjanci nie uwierzyli w wersję zgłaszającego i zatrzymali 33-latka. Zatrzymali także jego 34-letniego kolegę – kierowcę. Ustalenia wskazywały bowiem na to, że zwierzę zostało wyprowadzone przez nich z wybiegu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie dziś obu mężczyznom zarzutu kradzieży zwierzęcia. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021