.
Opublikowano: 2023-03-05

Pożar zniszczył rodzinną firmę w Wieliczce – rozmawiamy z właścicielami na pogorzelisku28 grudnia 2022 roku około godziny 16:30 w Wieliczce przy ulicy Stromej, wybuchł pożar w hali magazynowo-produkcyjnej rodzinnej firmy Rukarbud. Ogień strawił materiały i maszyny do prowadzenia działalności o wartości kilku milionów złotych. Ponadto samochody i inne prywatne rzeczy całej rodziny.


Wybraliśmy się na pogorzelisko, aby porozmawiać z właścicielami firmy. W naszym materiale filmowym zobaczycie jak ogień w kilka chwil może pozbawić kogoś dorobku całego życia. W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka środków, które niewątpliwie pomogą właścicielom w tym jakże ciężkim dla nich czasie. Zbiórkę można znaleźć w tym miejscu.


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022