.


kabaret

Opublikowano: 2019-12-27

Wieliczka. Znaleziono zwłoki mężczyzny ułożone na taczkach.Tuż przed świętami, 22 grudnia znaleziono w Wieliczce zwłoki mężczyzny ułożone na taczkach przy jednym z budynków.


Zwłoki ujawniono po anonimowym wezwaniu policjantów z Wieliczki jeszcze przed świętami – 22 grudnia. Odnaleziono je ułożone na taczkach przy ścianie budynku. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę (mieszkańca Wieliczki) podejrzanego o zabójstwo. Intensywna praca Policji i prokuratury, w oparciu o zgromadzone dowody, oględziny miejsca zdarzenia oraz ekspertyzy biegłych, potwierdziły że zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna jest sprawcą przestępstwa. Zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa (art. 148 §1 kk), za który grozi mu kara do 25 pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak podaje Prokuratura Okręgowa w Krakowie: „Przeprowadzone na miejscu oględziny oraz sekcja zwłok wykonana w KiZMS CMUJ w Krakowie, wykazały że przyczyną śmierci były wielonarządowe obrażenia okolic tułowia, skutkujące zachłyśnięciem krwi do dróg oddechowych oraz liczne obrażenia czaszkowo-mózgowe.”

Ofiarą jest 61-letni mężczyzna - mieszkaniec Wieliczki, który w ostatnim czasie zamieszkiwał u podejrzanego w wynajmowanym u niego pokoju. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieliczce.
   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki