bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2019-12-27

Wieliczka. Znaleziono zwłoki mężczyzny ułożone na taczkach.Tuż przed świętami, 22 grudnia znaleziono w Wieliczce zwłoki mężczyzny ułożone na taczkach przy jednym z budynków.


Zwłoki ujawniono po anonimowym wezwaniu policjantów z Wieliczki jeszcze przed świętami – 22 grudnia. Odnaleziono je ułożone na taczkach przy ścianie budynku. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę (mieszkańca Wieliczki) podejrzanego o zabójstwo. Intensywna praca Policji i prokuratury, w oparciu o zgromadzone dowody, oględziny miejsca zdarzenia oraz ekspertyzy biegłych, potwierdziły że zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna jest sprawcą przestępstwa. Zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa (art. 148 §1 kk), za który grozi mu kara do 25 pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak podaje Prokuratura Okręgowa w Krakowie: „Przeprowadzone na miejscu oględziny oraz sekcja zwłok wykonana w KiZMS CMUJ w Krakowie, wykazały że przyczyną śmierci były wielonarządowe obrażenia okolic tułowia, skutkujące zachłyśnięciem krwi do dróg oddechowych oraz liczne obrażenia czaszkowo-mózgowe.”

Ofiarą jest 61-letni mężczyzna - mieszkaniec Wieliczki, który w ostatnim czasie zamieszkiwał u podejrzanego w wynajmowanym u niego pokoju. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieliczce.
   

Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016