bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-01-31

Wynajmujesz samochód? Zobacz co powinna zawierać umowa wynajmuWypożyczalnie samochodów oferują wynajem dopasowany do potrzeb klientów, zarówno firmowych, jak i indywidualnych. Wzrost konkurencyjności na rynku doprowadził do zmiany ofert, dzięki czemu możliwe jest wynajęcie samochodu bez wkładu własnego czy określonego limitu kilometrów


Wynajmując auto z wypożyczalni warto dokładnie przeanalizować umowę najmu i sprawdzić, czy nie ma w niej żadnych ukrytych opłat albo dodatkowych kosztów, które wpłyną na ostateczne rozliczenie. Jak powinna wyglądać umowa wynajmu samochodu? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wynajem samochodu

Wynajem samochodu z wypożyczalni umożliwia korzystanie z auta bez konieczności dbania o kwestie związane z eksploatacją i konserwacją pojazdu. Przedstawiciel wypożyczalni powinien poinformować o warunkach korzystania z samochodu, natomiast podczas podpisywania umowy wynajmu pojazdu, dobrze jest zwrócić uwagę na zawarte w niej zapisy.

Praca, życie codzienne i zwiedzanie jest znacznie wygodniejsze, gdy dysponuje się własnym środkiem transportu. Najciekawsze alternatywy dla rosnących cen komunikacji miejskiej w Krakowie. Dodając do tego fakt, że wypożyczalnie oferują szeroki wybór pojazdów i konkurencyjne warunki umowy, wynajem samochodu jest opcją wartą rozważenia.

Umowa wynajmu samochodu

Podstawową zasadą wynajmu auta jest podpisanie umowy, w której zawarte będą wszelkie niezbędne informacje dotyczące przedmiotu i warunków najmu. Informacje, których nie może zabraknąć w dokumencie to:

- wskazanie aktualnych danych dotyczących stron umowy – danych wypożyczalni oraz klienta,

- treść umowy szczegółowo opisująca:
  • wypożyczany samochód – markę, model, rok produkcji, numer rejestracyjny, pojemność silnika itd.,
  • wykaz przedmiotów/dokumentów dołączonych do samochodu – dowód rejestracyjny, polisa ubezpieczeniowa, kluczyki samochodowe itp.,
  • okres trwania umowy – data zawarcia i zakończenia obowiązywania umowy wynajmu,
  • koszt raty wynajmu – wysokość raty oraz terminy spłaty,
- podpis przedstawiciela firmy oraz podpis klienta.

Wypożyczalnia carfree.pl gwarantuje przejrzystość i jasno określone warunki umowy, dzięki czemu klienci są świadomi wszelkich kosztów związanych z wynajmem samochodu.

Podpisując umowę należy zwrócić uwagę na obecność kar umownych oraz dodatkowych zapisów, które mogą obciążać klienta ukrytymi kosztami związanymi na przykład z koniecznością uiszczenia opłat za przekroczenie określonego limitu kilometrów czy obsługę płatności kartą albo opłaty przygotowawczej.

artykuł sponsorowany   

Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU