.
Opublikowano: 2019-07-09

Polska premiera filmu "Poland: The Royal Tour" w Kopalni Soli "Wieliczka" [zdjęcia] 
W poniedziałek 8 lipca w Kopalni Soli „Wieliczka” odbyła się polska premiera filmu "Poland: The Royal Tour". Film zrealizował amerykański dziennikarz Peter Greenberg we współpracy z Polską Fundacją Narodową. Premier Mateusz Morawiecki, który był gościem honorowym polskiej premiery filmu w wielickiej kopalni spędził z Peterem Greenbergiem kilka dni podróżując po naszym kraj. Szef rządu występuję w tym filmie dokumentalnym jako przewodnik po Polsce.


 

Polska premiera filmu "Poland: The Royal Tour" w Kopalni Soli "Wieliczka" [zdjęcia] - zobacz zdjęcia


Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią
W Gabinecie Filmowych Cieni  
Data: 27 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Angielska prowincja lat 80. XX wieku, czasy twardych rządów premier Margaret Thatcher. Każdego dnia na ulicach odbywają się brutalne strajki górników, którzy w skutek planowanych reform stracili pracę i źródło utrzymania.
W Gabinecie Filmowych Cieni