.
Opublikowano: 2023-08-18

Bieg Żupny na terenie kopalni480 osób wzięło udział w sobotę 5 sierpnia w Biegu Żupnym na terenie Kopalni Soli „Wieliczka”. W wyścigu na 5 km zwyciężył Adam Czerwiński. Nowością był bieg dla dzieci, w którym wystartowało aż 150 dzieciaków.


Bieg dla dorosłych zgromadził 330 zawodników i szeroką publiczność. Biegacze do pokonania mieli dwie pętle po zabytkowych terenach kopalni, przy szybach Kinga i Daniłowicz oraz tężni solankowej. Najmłodsi i młodzież swoją rywalizację mieli na terenach zielonych, gdzie, w ramach relaksu, czekały na nich dmuchane zamki. Emocje – zwłaszcza tym dzieciom, które biegały po raz pierwszy – udzielały się najmocniej.

Atmosferę „podgrzewała” Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kopalni Soli „Wieliczka, której koncert umilił wszystkim oczekiwanie na początek biegu.
Zwycięzcy odebrali nagrody w kilku kategoriach wiekowych. Wszyscy triumfujący otrzymali pamiątkowe medale, a w kategoriach głównych przyznano także rzeźby solne.Wręczono także okolicznościowe upominki, wejściówki na Trasę Górniczą i do Tężni solankowej.

Wyniki biegu: https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/bieg-zupny-2023

Organizatorzy:

Fundacja TresCompaneros
Kopalnia Soli „Wieliczka”
Powiat wielicki

Bieg Żupny na terenie kopalni - zobacz zdjęcia35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022