.
Opublikowano: 2024-05-16

Dzień Dziecka z kopalnią - zobacz szczegółyW tegoroczny Dzień Dziecka warto wybrać się na rodzinny spacer do tężni solankowej. Kopalnia zaprasza 1 oraz 2 czerwca do skorzystania z bezpłatnych wejściówek. Darmowe bilety do tężni w tych dniach będą przysługiwały wszystkim – i dużym, i małym.


Tężnia solankowa przypomina warowne zamczysko. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni perspektywą wspięcia się na jej masywne tarninowe mury. Do „zdobycia” jest również ponad 20-metrowa wieża, z której roztacza się ładny widok na najbliższą okolicę. Dorośli docenią chwilę relaksu oraz możliwość zaczerpnięcia powietrza zbliżonego do nadmorskiej bryzy.

W bezpłatne bilety będzie można zaopatrzyć się na miejscu w wygodnym automacie zlokalizowanym tuż przy wejściu do tężni oraz w kasach kopalni (szyb Daniłowicza i szyb Regis), a także za pośrednictwem www.bilety.kopalnia.pl (z wyjątkiem wejściówek dla wieliczan). Po szczegóły akcji „Kopalnia na Dzień Dziecka – Tężnia Solankowa za 0 zł” zapraszamy na www.kopalnia.pl

Bezpłatne inhalacje solankowe to niejedyny upominek od kopalni z okazji Dnia Dziecka. W pierwszy czerwcowy weekend na spacerujących po tężni będą czekały darmowe lody, a w Restauracji Grand Sal do każdego obiadu (minimum jedno danie) zostanie zaserwowany gratis deser lodowy.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022