.
Opublikowano: 2023-01-31

Sztuka Jana Bukowskiego w WieliczceBurmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł oraz Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zapraszają na spotkanie pt. „Sztuka Jana Bukowskiego w Wieliczce”, które odbędzie się w środę 1 lutego o godz. 17:00 w sali kinowej Wielickiej Mediateki.


Podczas spotkania zostanie zaprezentowana twórczość Jana Bukowskiego, malarza i grafika, najwybitniejszego obok Stanisława Wyspiańskiego i Józefa Mehoffera przedstawiciela młodopolskiej szkoły zdobnictwa artystycznego, który zaprojektował dekorację malarską w kościele oo. Reformatów w Wieliczce.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Sztuka Jana Bukowskiego w Wieliczce” ukazującej polichromie zdobiące wnętrze Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki. Wystawę fotografii autorstwa dr. med. Tadeusza Łyczakowskiego można będzie oglądać w Mediatece do końca lutego.

O autorze oraz jego twórczości opowiedzą prof. dr hab. Piotr de Bończa Bukowski oraz dr med. Tadeusz Łyczakowski. Spotkanie poprowadzi dr Paweł Zarychta.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022