.

Bajkowy Dzień Dziecka z Małopolskim Hospicjum dla Dzieci! 
Odbywa się: 13 czerwca 2010 r.

Serdecznie zapraszamy na II Bajkowy Dzień Dziecka z Małopolskim Hospicjum dla Dzieci! Tym razem, 13 czerwca 2010 roku, od godziny 14.30 do wieczora w ogrodach klasztoru oo. Franciszkanów w Wieliczce, ul. Alojzego Kosiby 31.

Przygotowujemy wielki rodzinny piknik z mnóstwem atrakcji, przede wszystkim dla naszych Małych Pacjentów, ich rodzeństwa i rodziców, ale także dla wszystkich gości Małych i Dużych, którzy chcą świętować ten niezwykły dzień!

Wśród licznych atrakcji Wolontariusze i Przyjaciele MHD przygotowali m.in. 6 koncertów, spektakle, występy kabaretów, pokazy tańca, niezwykłe lekcje salsy!, pokazy sztuk walki, dmuchańce do skakania, pokazy służb ratunkowych, Policji i Straży Pożarnej i wiele, wiele innych.

Jak co roku przeprowadzimy wielką loterię fantową, z której całkowity dochód przeznaczymy na zakup sprzętu medycznego dla naszych Maluchów. W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 6.000, czy tym razem pobijemy rekord?

Oprócz loterii, przeprowadzimy także aukcję podarunków od gwiazd, m.in. Kabaretów Ani Mru Mru i Moralnego Niepokoju.

Przewodnikami po imprezie dla wszystkich Małych Gości będą postaci znane z bajek! Shrek i Fiona obiecali swoje przybycie! A także całe mnóstwo niespodzianek i niespodziewajek prosto z bajek! Wszystkie atrakcje oczywiście będą darmowe.

W trakcie imprezy Wolontariusze MHD przeprowadzali będą zbiórkę funduszy na zakup sprzętu medycznego.

Partnerzy imprezy:
Kopalnia Soli Wieliczka, Ojcowe Franciszkanie, Keen, Pelikan-Griffix, Neolink.pl


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka  
Data: 17.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się Jubileusz 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wieliczka. Już 17 września wieliccy druhowie zapraszają do wspólnego świętowania podczas pikniku strażackiego na placu przy wielickiej tężni, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na scenie tego dnia wystąpi m.in. Ewelina Lisowska, Czadoman oraz finalistka programu „Mam Talent”.
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka
XV Dni Osiedla Krzyszkowice  
Data: 9-10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Od 9 do 11 września będą trwały tegoroczne, XV Dni Osiedla Krzyszkowice. Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek wieczorem tanecznym z seniorami, a zakończy w niedzielę spektaklem Teatru Bynajmniej pt. „Bajki Robotów”.
XV Dni Osiedla Krzyszkowice
XV Biegi Krzyszkowickie  
Data: 10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

W najbliższą sobotę 10 września w ramach XV Dni Osiedla Krzyszkowice odbędzie się jubileuszowa XV edycja Biegów Krzyszkowickich pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.
XV Biegi Krzyszkowickie