.

Dzień Dziecka w Wieliczce 
Odbywa się: 30 maja 2010 r.

Już jutro, w niedzielę 30 maja odbędzie się w wielickim Parku im. Adama Mickiewicza festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza ta dedykowana najmłodszym mieszkańcom wielickich rejonów rozpocznie się o godzinie 14:00 pod „Drzewkiem marzeń”.

Podczas festynu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz powodzian (szczególnie tych najmłodszych) z Gminy Wieliczka. Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 14:00, po czym wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Podstolice. W programie również „Bajkowa podróż Berniego” – spektakl z udziałem widowni. Zobaczymy też pokazy artystyczne – taniec towarzyski, breakdance oraz pokazy Cheerleaderek. Wystąpi również Big Band ze szkoły Muzycznej. Dzieci będą mogły również spotkać Skarbnika, wziąć udział w zawodach wędkarskich lub obejrzeć pokazy z rzeźbienia w soli.

Na zgromadzonych dzieci będzie czekało jeszcze wiele innych atrakcji, jak chociażby zabawy, quizy z nagrodami, konkurs na strój historyczny związany z naszym miastem, balonowe zwierzaki, przejażdżki konne, basen z rybkami czy malowanie twarzy. Natomiast o 19:30 wystąpi Kabaret „Ryzykanci” w auli Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce ( Rynek Górny 6 ). Jeśli pogoda nie dopisze, część artystyczna odbędzie się w Sali Magistrat.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka  
Data: 17.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się Jubileusz 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wieliczka. Już 17 września wieliccy druhowie zapraszają do wspólnego świętowania podczas pikniku strażackiego na placu przy wielickiej tężni, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na scenie tego dnia wystąpi m.in. Ewelina Lisowska, Czadoman oraz finalistka programu „Mam Talent”.
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka
XV Dni Osiedla Krzyszkowice  
Data: 9-10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Od 9 do 11 września będą trwały tegoroczne, XV Dni Osiedla Krzyszkowice. Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek wieczorem tanecznym z seniorami, a zakończy w niedzielę spektaklem Teatru Bynajmniej pt. „Bajki Robotów”.
XV Dni Osiedla Krzyszkowice
XV Biegi Krzyszkowickie  
Data: 10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

W najbliższą sobotę 10 września w ramach XV Dni Osiedla Krzyszkowice odbędzie się jubileuszowa XV edycja Biegów Krzyszkowickich pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.
XV Biegi Krzyszkowickie